Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 82 %
Naktį-4°C debesuotumas 20 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvakė – tai perspėjimas nerizikuoti savo gyvybe

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
  • 2018-01-30

Ankstų penktadienio rytą Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai pėstiesiems, neturintiems atšvaito, įteikė ne tik po atšvaitą, bet ir žvakę. Ši turėtų tapti ženklu, kad kelyje būti tarsi tamsiu šešėliu yra mirtinai pavojinga.

Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius turėjo ko pamokyti dviratininką, kuris žibintuvėlį įsijungė tik pamatęs patruliuojančią policiją.

Prevencinę priemonę „Kiekvienas yra pėsčiasis“ pareigūnai pradėjo kelyje Kretinga-Salantai, ties Klibių gyvenviete. Lynojo, oras buvo apniukęs, tad net ir apšviestame kelio ruože vairuotojams iš anksto pastebėti pėsčiuosius ir dviratininkus, jei šie nenešioja atšvaitų, yra sudėtinga.

Policijos akiratin iš karto pateko dviratininkas, kuris vilkėjo šviesą atspindinčią liemenę, tačiau jo dviračio priekyje nedegė žibintas. Nešiojamą žibintuvėlį vyras įjungė tik tada, kai pastebėjo patruliuojančius pareigūnus.

Kitos dvi pėsčios moterys iš Klibių skubėjo į sutartą vietą kelyje, kur jas turėjo paimti pro šalį važiavusi mašina. Viena moterų, neturėjusi atšvaito, pareigūnams atkirto, kad ji save pakankamai saugo – tiesiog neina per kelią, jei artėja automobilis, tad jokio atšvaito jai esą ir nereikia.

Po žvakę ir atšvaitą gavo ir du jaunuoliai, iš Klibių ėję į autobuso stotelę – jie prisipažino namuose turintys atšvaitus, tačiau pamiršę juos prisisegti ir žadėję kitą kartą tuo pasirūpinti.

Dar keletui pėsčiųjų pareigūnai po atšvaitą ir žvakę įteikė Kretingos mieste.

Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius ir bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė apmaudavo, kad vis dar tenka susidurti su tokiu požiūriu, kai atrodo, jog atšvaitas, šviesą atspindinti liemenė ar žibintuvėlis yra reikalingas tik policijai, o ne pačiam žmogui, norinčiam tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui apsaugoti savo gyvybę.

Bendruomenės pareigūnė Jūratė Kazlauskienė jaunuoliams įteikė po atšvaitą ir po žvakę, kuri taps priminimu saugoti save kelyje.

„Kartu su atšvaitu įteikdami ir žvakę nenorime žmogaus įžeisti. Tačiau šios žvakės tikrai prireiks jo artimiesiems, jei žmogus ir toliau kelyje vaikščios be atšvaito, – kalbėjo T. Mikelkevičius. – Policija ieško įvairių būdų, kaip pažadinti žmogaus sąmoningumą, kad jis pats save saugotų, nes susidaro įspūdis, jog žodinių perspėjimų ir patarimų jau niekas nebegirdi. Reaguojama tik į baudas.“

Prevencinė priemonė „Kiekvienas yra pėsčiasis“ Kretingos rajone bus vykdoma ir toliau – planuojama iš viso išdalinti pusšimtį atšvaitų ir akcijai skirtų žvakių.

Ši akcija sausio-vasario mėnesį vykdoma visoje Lietuvoje, pripažinus, kad saugus pėsčiųjų dalyvavimas eisme kasdien tampa vis didesniu iššūkiu. Policijos duomenimis, 2017 metais pėstieji sudarė antrą pagal žuvusiųjų žmonių skaičių eismo dalyvių kategoriją. Praėjusiais metais kas trečias eismo įvykis įvyko užvažiavus ant pėsčiojo, kas antras susidūrimas baigėsi pėsčiojo žūtimi.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per 2017 metus keliuose įvyko 3 tūkst. 192 eismo įvykiai, kuriuose 192 žmonės žuvo, 3 tūkst. 752 buvo sužeisti. Per metus užvažiuota ant 966 pėsčiųjų – 68 pėstieji žuvo, 961 buvo sužeistas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas