Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tarp prakartėlių nugalėtojų – ir kretingiškiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2018-01-09
Šiųmetinio Lietuvos prakartėlių konkurso nugalėtojais pripažintų kretingiškių Neido Vazbio (kairėje) ir Kotrynos Čičiūnaitės darbai.

Praėjusį sekmadienį, minint Trijų Karalių iškilmę, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje buvo paskelbti šalies pranciškonų brolijos surengto prakartėlių konkurso nugalėtojai, tarp kurių ir kretingiškiai Neidas Vazbys bei Kotryna Čičiūnaitė.

Prakartėlių konkursą „Pasitik Kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“ Lietuvos pranciškonų brolija organizavo antrąkart. Nuo gruodžio 17 dienos konkursinės prakartėlės pirmiausia buvo eksponuojamos parapijose – kretingiškių sukurtų prakartėlių paroda iki Kalėdų veikė Kretingos vienuolyno galerijoje. Į ją bendruomenių, švietimo įstaigų atstovai bei pavieniai kūrėjai suvežė 21 prakartėlę, sukurtą iš popieriaus, molio, vilnos, šiaudų, medienos bei kitokių medžiagų.

Pasak Kretingos parapijos dizainerės Giedrės Gagilaitės, po Kalėdų konkursui buvo atrinktos 6 originaliausios kretingiškių prakartėlės, kurios iškeliavo į Vilnių, – ten jos išvien su kitose Lietuvos parapijose sukurtais geriausias darbais buvo eksponuojamos iki Trijų Karalių.

Pranciškoniškojo prakartėlių konkurso koordinatorė Monika Midverytė sakė, jog šiemet iš viso konkurse dalyvavo 275 prakartėlės iš 8 šalies miestų, o finale varžėsi 25 prakartėlės.

Koordinatorės žodžiais, kadangi visi darbai buvo kūrybingi bei išradingi, komisija nusprendė išrinkti 6 lygiaverčius konkurso nugalėtojus. Jais ir tapo: be kretingiškių N. Vazbio ir K. Čičiūnaitės, dar – Šiaulių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, Kauno Palemono gimnazijos VIIIA klasė, Stanislavos ir Albino Šukių šeima iš Panevėžio bei Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“.

„Neidas ir Kotryna lanko Pranciškonų gimnaziją, kurioje – ilgametės prakartėlių kūrimo tradicijos, ligi tol mokiniai su mokytojais jas eksponuodavo tik savoje bendruomenėje. Abiejų mokinių darbai išsiskyrė originalumu: Kotryna sukūrė prakartėlę pagal šešėlių meno tradiciją, o Neido darbas buvo labai kruopštus – jis ne iš vientisos medžiagos pastatė namelį, o sudėliojo jį iš daugybės įvairių pagaliukų, šakelių, drobės skiautelėmis aprengė šventuosius, sukūrė gyvūnėlius“, – kretingiškių prakartėles gyrė M. Midverytė.

Ji pastebėjo, jog šiųmetinių prakaitėlių kūrimo technika buvusi itin įvairi – nuo plastilino ligi išmaniosios prakartėlės, kurios autorius – parapijietis iš Šiaulių. Finale buvo stengtasi apdovanoti kuo daugiau kūrėjų, suskirsčius juos į grupes – vaikų, šeimų, bendruomenių, neįgaliųjų.

Pasak M. Midverytės, šio konkurso iniciatorius provincijolas Algirdas Malakauskis bei kiti brolijos atstovai labai džiaugėsi pernai pradėtu įgyvendinti projektu. „Konkurso geografija gerokai prasiplėtė: pernai pradėjome nuo pranciškoniškųjų parapijų, o šiemet papildomai dalyvavo 70 kūrėjų vien iš Panevėžio, kur dirba pranciškonų vyskupas Linas Vodopjanovas, taip pat – iš Marijampolės, Kazlų Rūdos, Joniškio, Palangos.“

Koordinatorės žodžiais, pagrindinis prakartėlių konkurso, kuris jau tapo tradiciniu, tikslas – prisiminti tikrąją Kalėdų prasmę, suburti šeimas pabūti kartu. „Ir į baigiamąją konkurso šventę Vilniuje, įveikę tolimą kelią žiemą, žmonės atvyko su šeimomis iš visos Lietuvos ir grįžo kupini įspūdžių. Nesvarbu, kad ne visi tapo finalininkais, bet visi susirinkusieji buvo tikrieji šio konkurso nugalėtojai“, – pabrėžė M. Midverytė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas