Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Džiaugiasi laimėjimais, bendravimu, galimybe daryti gera

  • Skaitytojų laiškų apžvalga
  • 2018-01-09
Kartenos mokyklos-daugiafunkcis centras – konkurso „Saugiausiai mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“ nugalėtojas. Brolio Bernardo pašventintą taurę ir nugalėtojo titulą liudijantį raštą mokyklos socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei (pirma iš dešinės) bei direktoriaus pavaduotojai Aušrai Gedgaudienei įteikė: (iš kairės) rajono Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė, Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnė Gitana Macienė, Švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė.

Naujųjų išvakarės, tarpušventis rajono ugdymo, mokymo, kultūros įstaigų gyvenimas buvo turtingas renginių, susitikimų, akcijų, konkursų, kurių laimėjimais jų dalyviai suskubo pasidalinti su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais.

Sėkmė konkursuose

Sėkmė konkurse „Saugiausia mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“, kurį organizavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariatas ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, aplankė Kartenos mokyklą-daugiafunkcį centrą. Žinia, kad mokykla tapo konkurso nugalėtoja, pasidalinusi mokytoja Arina Prižginaitė akcentavo, jog šio konkurso organizatoriams ir vertinimo komisijai reikėjo nurodyti 10 priežasčių, dėl kurių mokykla įvardijama kaip saugiausia, ir karteniškiams pavyko tai padaryti. „Šioje ugdymo įstaigoje pastebimas ir gerbiamas kiekvienas mokinys. Optimalus mokinių skaičius klasėse, kuriose kartu mokosi ir specialiųjų poreikių vaikai, leidžia mokytojams užtikrinti ugdymo kokybę, mokykloje daug dėmesio skiriama socialiniam-emociniam ugdymui. Visų klasių mokiniai dalyvauja „Olweus“ patyčių prevencijos programoje“, – vardino laiško autorė. Be to, mokykloje-daugiafunkciame centre jau 20 metų veikia Kartenos jaunųjų maltiečių organizacija, kuri, vadovaujama socialinės pedagogės Vidos Tamošauskienės, organizuoja įvairias socialines akcijas („Už saugią Lietuvą“, „Padovanok man šypseną“), dalyvauja labdaringuose projektuose („Maistas ant ratų“, „Maisto bankas“, „Maltiečių Velykos“, „Senjorų diena“ ir kt.), vykdo žalingų įpročių, smurto ir patyčių prevenciją, savanoriauja Vaikų dienos centre, lanko ir teikia pagalbą seniems, vienišiems ir ligotiems žmonėms. Mokyklos-daugiafunkcio centro organizuojamose veiklose dalyvauja nemažai mokinių ir jų tėvų, mokytojų, miestelio bendruomenės narių. Ugdymo įstaigoje vykdoma kraštotyrinė-muziejinė, sportinė (futbolas, krepšinis, tinklinis, kūno dizainas ir sveikatinimas, virvės traukimas), muzikinė-meninė veikla, organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, skatinantys mokinių, tėvų ir miestelio gyventojų bendrystę. Įvairiapusė veikla užtikrina mokinių saugumą ugdymo įstaigoje. Tai būtent ir įvertino konkurso „Saugiausia mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“ organizatoriai.

Jaunieji lopšelio-darželio „Eglutė“ atlikėjai su renginį vedusiais Trimis Karaliais ir muzikos mokytoja Deimante Vitkute-Stonkuviene.

Kad virtualaus rašinio konkurse anglų kalba „Ateities iššūkiai, didelės galimybės: jauni žmonės viską gali išbandyti“ (‘Future challenges, big possibilities: youth can take action‘) prizines vietas laimėjo ir mūsų rajono atstovai, pranešė Vydmantų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Asta Šmaižienė. Aptarti rezultatų, pasidžiaugti laimėjimais per 70 Vakarų Lietuvos gimnazijų mokinių, mokytojų, Klaipėdos universiteto studentų ir dėstytojų, LCC universiteto dėstytojų ir Amerikos ambasados finansuojamo projekto dalyvių iš JAV susirinko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje. Konkurse dalyvavo Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Palangos, Šilutės, Skuodo ir Neringos gimnazijų mokiniai – iš 15 mokyklų buvo atsiųsti 35 rašiniai, konkursui mokinius rengė 23 mokytojai. Tarp konkurso nugalėtojų III-IV gimnazijos kl. grupėje – Vydmantų gimnazijos abiturientė Gintė Špogaitė, laimėjusi I vietą. Konkursui ją parengė mokytoja A. Šmaižienė. Antrą vietą pelnė Salantų gimnazijos mokinė Kotryna Meškytė, o tarp I-II gimnazijos klasių mokinių III v. užėmė Dovydas Žilinskas. Abu prizininkus konkursui paruošė anglų kalbos mokytoja Marytė Kvederaitė. < Iniciatyva – sąmoningumui ugdyti

Dalyvaudami Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, Vydmantų gimnazijos mokiniai ne tik susipažino su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, bet ir generavo idėjas apie antrinį atliekų panaudojimą. Populiariausias antrinių žaliavų panaudojimo būdas – perdirbimas, pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, panaudoti daiktai ir atliekos gali būti dar kartą prikelti naujam gyvenimui. Vydmantų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Ingos Kutelienės teigimu, šias idėjas gimnazijos mokiniai kuo puikiausiai pritaikė ir savo projektą-parodą pavadino „Gaminu iš nieko...“. Parodoje, kurios šūkis – „Suteik naują gyvenimą“, buvo eksponuojama apie 150 darbų, kuriems pagaminti buvo perdirbta ir panaudota apie 80 kg antrinių žaliavų.

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ vaikai, „Boružėlių“ grupės auklėtiniai, Rotušės aikštėje praeivius džiugino lauknešėliais ir pačių pagamintais angeliukais.

Nuskambėjo Žemaitijos regiono dainų festivalis

Žemaitijos regiono vaikų dainų festivaliu „Kalėdinė pasaka“ šventinį laikotarpį užbaigė Kretingos, Klaipėdos bei Skuodo rajono vaikai, susirinkę Kretingos muziejaus Žiemos sode. Festivalį suorganizavo Kretingos lopšelio-darželio „Eglutė“ (direktorė Vida Simaitienė) bei Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinės mokyklos (direktorė Jurgita Alčauskienė) pedagogės: Deimantė Vitkutė-Stonkuvienė, Onutė Viskontienė, Violeta Stančikienė, Virginija Jakienė, Inga Žiaušienė, Aurika Papievienė, kurios, žinia apie festivalį pasidalinusios muzikos mokytojos D. Vitkutės-Stonkuvienės pastebėjimu, renginiui ruošėsi keletą mėnesių. Apie 120 festivalyje dainavusių vaikų, juos ruošusių 14 muzikos mokytojų, tėvų bei svečių atvyko pasveikinti Trys Karaliai (Violeta Stančikienė, Virginija Jakienė, Onutė Viskontienė), kurie ne tik vedė renginį, bet ir palinkėjo visiems kitais metais vėl susitikti festivalyje.

Šildė kitų širdeles

Šiemet prieš didžiąsias metų šventes lopšelio-darželio „Žilvitis“ ,,Boružėlių“ grupės vaikai, vadovaujami savo auklėtojų Danutės Terleckienės ir Virginijos Mockuvienės, panoro savo gerumu pasidalinti su kitais ir surengė šventinę gerumo akciją ,,Sušildykime kitų širdeles“. Šiai akcijai vaikai rengėsi iš anksto – jie savo rankomis kūrė angeliukus, akcijoje dalyvavo ir auklėtinės Liepos mama Jurgita Simonaitė – namuose jos su dukra iškepė kvepiančių imbierinių sausainių, kuriuos atnešė į grupę. Visi vaikai su malonumu kepinukus puošė glajumi, pabarstukais, o vėliau ruošė lauknešėlius, su kuriais išsirengę į Kretingos miesto centrą, Rotušės aikštę prie Kalėdinės eglės, sutiktiems praeiviams linkėjo gražių švenčių ir dalinosi pačių rankomis padarytais angeliukais, suruoštais lauknešėliais.

Arbatvakario „Viskas iš popieriaus...“ dalyviai

Sukvietė į tradicinį arbatvakarį

Į tradicinį arbatvakarį, šįsyk – pašnekesiui „Viskas iš popieriaus...“ Rūdaičių kaimo žmones bei svečius sukvietė Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriaus meno vadovė Sigita Šimkutė, arbatvakarių sumanytoja ir rengėja.

„Arbatvakariams rūdaitiškiai rengiasi iš anksto, ir čia į visumą susisieja 3-4 kartų patirtis“, – teigė S. Šimkutė. Šįkart išgirdusi būsimo arbatvakario temą nedelsdama atsiliepė Rūdaičiuose gyvenanti senjorė buvusi istorijos mokytoja Bernadeta Staponkienė, kuri aprašė savo „draugystę“ su baltu popieriaus lapu, lydėjusiu ją per visą gyvenimą, respublikinės Tėvynės pažinimo draugijos narė Regina Mažeikienė iš Panevėžio arbatvakario dalyviams papasakojo apie senųjų karpinių iš popieriaus gamybą, rūdaitiškė Vesta Petreikytė, didžiuodamasi savo močiutės Rimos Milašienės pomėgiu, pristatė gulbes, pelėdas, kiškučius, pagamintus origami būdu, o rūdaitiškės Vidos Kalenčenko darbai iš popieriaus Rūdaičių kultūros namus puošia jau daugiau kaip 5 metus – abi su seserimi jos jau daug metų gamina įvairiausius papuošimus, karpinius, atvirukus iš popieriaus.

Edukaciniai arbatvakariai įtraukia vis daugiau bendraminčių, kuriems svarbu lietuvių tautos kultūra, tradicijos, patirties perdavimas iš kartos į kartą. Šįkart aktyviai į veiklą įsijungė Kretingos mokyklos-darželio „Žibutės“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Rita Kubilienė, Rūdaičių mokyklos pradinių klasių mokytojos Elena Šimkuvienė ir Dalė Steponavičienė su vaikais gamino kolektyvinius darbus iš popieriaus. Mokytojos E. Šimkuvienės ugdytiniai prisidėjo prie visuotinės socialinės akcijos „Dalinkis“, kurios šūkis „Dalinkis viskuo, kuo gali“, padovanodami arbatvakario dalyviams po jų pagamintą angelą, Rūdaičiuose gyvenanti Judita Zubernė arbatvakario metu susirinkusiems vedė edukaciją, kaip iš popieriaus pasigaminti pripučiamas gėles, kurias pati gaminti išmoko dar vaikystėje. Susirinkusiųjų dėmesį patraukė Ernestos Mineikaitės popierinės gėlės, Stasės Kalnienės atvirukai, šventinio vaišių stalo dekoracijos, 4-mečio Emilio Šimašiaus saugomi pirmieji darbeliai iš popieriaus. Arbatvakaryje netrūko diskusijų, gerosios patirties pasidalijimo, gražių žodžių vienas kitam, prisiminimų bei skambių melodijų, kurias atliko Rūdaičių skyriaus vaikų folkloro ansamblis „Bitinukai“ (vad. S. Šimkutė).

Parengė Audronė PUIŠIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas