Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pošventinis šleifas – neblaivūs vairuotojai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2018-01-09

Nors praėjusį savaitgalį policija sulaukė mažiau pranešimų negu per šventinį laikotarpį, tačiau Kretingos rajone vis tiek pasitaikė neblaivių vairuotojų ir incidentų. Dauguma jų – susiję su Darbėnais.

Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius informavo, kad sausio 5 dieną apie 18 val. gautas pranešimas, jog nuo Darbėnų Grūšlaukės link automobilis „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio. Atvykę į vietą pareigūnai išsiaiškino, kad automobilį vairavęs darbėniškis (gim. 1992 m.) buvo neblaivus – jam nustatytas 2,73 promilės girtumas.

Šiam jaunam vyrui, kuris policijai jau buvo žinomas ir anksčiau, teks aiškintis ir dėl to, kad prie vairo sėdo, nors vairuotojo pažymėjimo niekada nebuvo įgijęs.

Išplūdęs policiją, aiškinsis teismui

„Sekmadienį komisariate turėjome tikrą „šou“ – čia buvo pristatytas eismo įvykį sukėlęs 1983 metais gimęs vairuotojas, kuris atsisakė pasitikrinti girtumą. Vairuotojas triukšmavo komisariate ir iškoneveikė pareigūnus – ko tik apie save nesužinojome. Tad dabar šiam Skuodo rajone gyvenamąją vietą registravusiam asmeniui teks atsakyti ne tik už tai, kad sukėlė eismo įvykį, vengė pasitikrinti girtumą, vairavo, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, bet ir tuos „keturaukščius“ keiksmažodžius, kuriais „pamalonino“ pareigūnus“, – kalbėjo T. Mikelkevičius, priminęs, kad už atsisakymą pasitikrinti girtumą gresia bauda iki 2 tūkst. Eur ir transporto priemonės konfiskavimas.

Pareigūnai pranešimą apie šį eismo įvykį gavo sekmadienį apie 11 val. – kelyje iš Kretingos Darbėnų link, ties Daubėnų k. automobilis „Audi“ išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su kitu lengvuoju automobiliu. Laimei, žmonės liko sveiki.

Šeštadienio vakarą Darbėnuose užfiksuotas keletas įvykių sankryžoje, kurioje susikerta kelias Kretinga-Skuodas ir Palangos g. Sankryžoje atsivėrus duobei, važiuodami per ją, padangas prasikirto keletas automobilių.

Naujametę naktį smurtavo prieš artimuosius

„Pošventinis išsikvėpimas“, – taip praėjusį savaitgalį apibendrino T. Mikelkevičius, prisiminęs, kad per šventinį laikotarpį pareigūnams ne kartą teko raminti dėl alkoholio poveikio įsismarkavusius asmenis.

„Tiesą sakant, dar ir prieš šventes buvo ką veikti, – matyt, vyko įvairūs kalėdiniai darbo vakarėliai, tad ne visi žmonės įvertino savo galimybes, kiek vartoti alkoholio. Sykį per vakarą teko išaiškinti 6 asmenis, kurie viešoje vietoje pasirodė būdami neblaivūs, – teigė T. Mikelkevičius. – O per šventes liaudis jau visai „pasileido plaukus“, ir sulaukėme įvairiausių pranešimų. Vien naujametinę naktį dėl smurto artimoje aplinkoje, kuomet agresija liejama ant šeimos narių, vienas po kito atėjo 6 pranešimai. Taigi alkoholio buvo vartojama.“

Tarpušvenčiu policijos pareigūnai suorganizavo reidą, kurio metu įvairiose Kretingos miesto ir rajono vietose per 4 valandas iš viso sustabdė apie 400 transporto priemonių. Tąsyk 3 vairuotojai buvo neblaivūs tačiau jų girtumo riba neviršijo leistinos normos. „Vienas jų į matuoklį „pripūtė“ 0,4 promiles, tai žmogus žegnojosi, kad daugiau su kvapeliu prie vairo tikrai nesės“, – sakė T. Mikelkevičius.

Salantuose vienam vairuotojui nustatytas 0,68 promilės girtumas, ten pat įkliuvo ir neblaivus dviratininkas.

Per šventes – vagystės iš namų

Nors šventės praėjo gana ramiai, tačiau jos buvo tikras darbymetis ilgapirščiams.

Policija sulaukė pranešimo, jog 2017 metų gruodžio 30 dieną pastebėta vagystė Erlėnų k., kur iš namo, išlaužus plastikinį langą pirmame aukšte, pavogta 15 tūkst. Eur.

Apie vagystes pranešta ir gruodžio 31 dieną – iš įmonės, esančios Kretingoje, Melioratorių g., kasos aparato stalčiaus dingo 196 eurai. Tą pačią dieną Paupio g., išlaužę plastikinio lango rėmą, ilgapirščiai iš namo pagrobė kompiuterį „Dell“, vertą 400 eurų, 810 eurų grynų pinigų bei aukso dirbinių už 4 tūkst. 800 eurų. Taip pat iš to paties namo pagrobta kitai moteriai priklausę aukso dirbiniai, kompiuteris ir daugiau nei 10 tūkst. Eur.

Dar dviejų pranešimų apie vagių apsilankymus policija sulaukė sausio 3 dieną: Žutautų k., išlaužus duris, iš namo dingo 400 eurų vertės televizorius ir 200 eurų vertės kino sistema; Tuzų k., išėmus langą, patekta į namą ir pavogtas 250 eurų vertės savadarbis kieto kuro katilas, o iš ūkio pastato tokiu pat būdu dingo 100 eurų vertės keltuvas.

Palangoje – šventės gana ramios

Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas teigė, kad nors per šventes kurortą užplūdo svečiai iš kitų miestų, tačiau didesnių incidentų išvengta.

„Pradėtas tik vienas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad bare kilo konfliktas, išaugęs į muštynes. Galime pasidžiaugti, kad šventės praėjo gana ramiai, nors žmonių, atvykusių į Palangą buvo tiek daug, kad trūko vietų, kur pasistatyti automobilius. Žmonių gausai buvome pasirengę ir mes – budėjo didesnis policijos ekipažų skaičius negu įprastai“, – teigė A. Budginas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas