Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus delegacija, atstovavusi Lietuvai tarptautinio projekto partnerių susitikime, dalinosi gerąja patirtimi sveikos gyvensenos klausimais.

Kretingos rajono švietimo centras, sėkmingai įgyvendindamas tarptautinio Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Sveika visuomenė – ateities garantas“ („Healthy we – future guarantee“) veiklas, jaunuolius moko sveikos gyvensenos: tobulina jų mitybos įpročius, skatina fizinį aktyvumą.

Pagal projektą yra užmegzti partnerystės ryšiai tarp mokyklų, su kuriomis dalinamasi gerąja patirtimi: Lietuvoje pirmasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos, įvyko 2016 m. gruodį, kiti du susitikimai, kurių veiklose aktyviai dalyvavo ir mokiniai, vyko Ispanijoje ir Rumunijoje. O baigiantis 2017-iesiems, Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus jaunimo klasių mokiniai Artūras Šeškus, Deivydas Jurgutis ir Leonid Norvayshas, taip pat projekto koordinatorė Aurelija Jedenkienė ir mokytoja Rasa Gadeikytė viešėjo Italijoje, Sicilijos mieste Kaltanisetoje. Pagrindinis vizito tikslas – įgyti žinių apie sveiką maistą bei formuoti sveikos mitybos įgūdžius, patobulinti užsienio kalbos žinias ir bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Pirmąją vizito dieną projekte dalyvaujančios šalys Lietuva, Rumunija, Ispanija, Italija bei joms atstovaujančios komandos apsilankė Kaltanisetos profesinėje mokykloje IPSIA „Galileo Galilei“. Visos šalys pristatė savo namų darbus – tradicinius judriuosius žaidimus, kuriuos vėliau susitikimo dalyviai kartu išbandė sporto salėje. Judrieji žaidimai suteikė puikią progą pažinti kitų šalių tradicijas, kultūrą, savo sportines veiklas mokiniai tęsė žaisdami stalo tenisą, tinklinį.

Kalnuose įsikūrusiame „Invidatia“ ūkyje vyko edukacinė paskaita „Nuo gyvūno iki sūrio“. Sūrio gamybos fabrike mokiniai bei juos lydėjusieji mokytojai degustavo ekologiškus, šviežius sūrius, susipažino su jų gamybos technologijomis, turėjo galimybę pamatyti natūralų ciklą nuo pieno iki sūrio.

Sicilijos miestelyje Cefalu ant jūros kranto projekto dalyviai žaidė tradicinius ispanų komandos paruoštus judriuosius žaidimus. Aktyvi treniruotė gryname ore – puikus sveikatinimosi būdas.

Laiko buvo skirta ir Kaltanisetos miesto istorijai pažinti, vizitui į savivaldybę ir bendravimui su šio miesto tarybos nariais.

Projekto partneriai taip pat aplankė Agrigento miestą, kuriame turėjo galimybę pamatyti įspūdingą šventyklų slėnį, įrašytą į pasaulio UNESCO paveldo sąrašą, pamatė „Kolymbetra“ sodą su įvairiausiais vaismedžiais bei seniausia pasaulyje drėkinimo sistema. Mokytojai kartu su mokiniais pietavo gryname ore, diskutavo sveikos gyvensenos klausimais, dalinosi gerąja patirtimi. Paskutinę dieną mokiniai taip pat skyrė sportinėms veikloms ir aktyviam laisvalaikiui.

Kelionė į piečiausią Italijos regioną, didžiausią Viduržemio jūros salą – Siciliją, kuri įsikūrusi tarp Europos ir Afrikos, mokiniams ir mokytojams suteikė galimybę pasigrožėti kvepiančiais apelsinmedžiais, alyvmedžiais, egzotiška architektūra, kurioje atsispindi graikų, romėnų, arabų kultūros.

„Geras oras, graži aplinka, aktyvus laisvalaikis – puikus būdas pagilinti savo žinias apie sveikos gyvensenos svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime“, – teigė mokinius į Siciliją lydėjusios projekto koordinatorė A. Jedenkienė ir mokytoja R. Gadeikytė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas