Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pranciškonų Gimnazijos mokinių savivaldos (KPGms) nariai

Jau du mėnesius Pranciškonų gimnazijoje veikia nauja struktūra – Pranciškonų gimnazijos mokinių savivalda (KPGms), kurios tikslas suteikti pagalbą kiekvienam moksleiviui, skatinti inovatyvumą ir efektyvumą.

Šiemet gimnazija švenčia 85 metų jubiliejų, tad savivalda nusprendė atsinaujinti. Ši sistema sukurta mokinių iniciatyva, ja siekiama glaudesnio gimnazijos bendruomenės bendradarbiavimo.

Savivaldos sudėtis

KPGms sudaryta iš trijų dalių – Klasių komitetų, Seniūnių sueigos ir Valdybos. Klasės komitetas – 5-IIG klasių savivalda, kurią sudaro klasės seniūnas ir 4 nariai, jie atstovauja klasės mokinių interesams. Seniūnų sueiga – 5-IIG klasių institucija, kurią sudaro Klasių komitetų vadovai (klasių seniūnai).

Valdyba – pagrindinė gimnazijos mokinių savivaldos struktūra, dalį funkcijų perėmusi iš iki šių mokslo metų veikusio Mokinių parlamento. Ji, kaip ir Mokinių parlamentas, sudaryta iš I-IV gimnazijos klasių mokinių, tačiau Mokinių parlamentą sudarė po du atstovus iš klasės, o Valdybos nariai renkami dviem etapais. Pirmajame elektroninėje erdvėje pildomos anketos, atsakoma į keletą motyvacinių klausimų, pateikiamos klasės vadovo rekomendacijos. Antrajame etape vyksta pokalbiai – kandidatai susitinka su gimnazijos administracijos atstovais, pateikia savo idėjas.

Valdybai vadovauja mokinių prezidentas. Visi Valdybos nariai – jų yra vienuolika – yra atsakingi už tam tikras sritis: renginius, klasių komitetus ir jų priežiūrą, mokymus, komunikaciją, sielovados renginius, socialinius tinklus ir kita. Tokiu būdu siekiama, kad visos savivaldos sritys būtų valdomos efektyviai.

KPGms veikla

Svarbiausia KPGms institucija kas mėnesį renkasi į posėdžius, kur aptariami artimiausi renginiai, svarbiausios veiklos ir darbai. Taip pat Valdyba organizuoja bendras KPGms asamblėjas, kurių metu visa savivalda analizuoja savo veiklos rezultatus, klaidas, kartą per metus vykstama į išvažiuojamuosius posėdžius. Šie renginiai suvienija visą KPGms bendruomenę ir leidžia priimti sprendimus, svarbius tolimesnei veiklai.

Mokinių savivaldą sudaro 138 nariai, gimnazijoje mokosi apie 1 tūkst. mokinių. Nauja institucija atstovauja moksleivių interesams ir teisėms, organizuoja renginius, akcijas, iniciatyvas, teikia siūlymus dėl ugdymo proceso, popamokinės veiklos tobulinimo bei vykdo kitokio pobūdžio veiklą mokykloje.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam (papildomajam) ugdymui Dovilė Žilinskaitė džiaugiasi nauja mokinių savivalda. Ji iš pradžių manė, kad bus sudėtinga realizuoti šią idėją, tačiau antrasis mokinių priėmimo į Valdybą etapas parodė, kad gimnazijoje yra daug motyvuotų žmonių, kurie nori dirbti mokinių savivaldoje ir jai skirti savo laisvalaikį.

Šiemet gimnazijos prezidentas buvo renkamas iš trijų Valdybos narių, išsikėlusių savo kandidatūras. Debatų metu kiekvienas kandidatas pristatė savo idėjas bei viziją, kaip turėtų atrodyti nauja mokinių savivalda. Prezidento rinkimus laimėjo IIGa klasės mokinys Vilius Juodys.

Pavaduotoja Dovilė Žilinskaitė teigė, kad šis prezidentas turi tvirtą nuomonę. Ji tiki, kad jis vienys Klasių komitetus, Seniūnų sueigą ir Valdybą, gins moksleivių teises ir pareigas bei sieks, kad savivalda dirbtų produktyviai.

---

Pranciškonų gimnazijos mokinių savivaldos prezidento Viliaus Juodžio komentaras:

– Mano vienas svarbiausių tikslų – išklausyti kuo daugiau gimnazijos mokinių. Anksčiau ši mintis buvo sunkiai įgyvendinama, tačiau šiandien pasitelkus Klasių komitetus mokinių problemos bus išgirstos ir stengiamasi jas išspręsti.

Sieksiu, kad savivalda dirbtų itin efektyviai ir nebūtų lėtų procesų, failai ir kita informacija bus pateikiama kiekvienam KPGms nariui bet kada pasiekiamose saugyklose internete. Tai leis išvengti popierinių dokumentų. Valdybos nariai jau dabar naudoja komandinį darbą palengvinančią „Slack“ platformą, todėl veikla neribojama vien susirinkimais ar pasitarimais mokykloje.

Vasario mėnesį kviesiu gimnazijos bendruomenę prisijungti prie iniciatyvos „100 – mečio linkėjimai“ – kiekviena klasė rašys laišką kuriai nors lietuvių bendruomenei užsienyje ir sveikins su atkurtos Lietuvos šimtmečiu.

Pavasarį savivalda pradžiugins nauju renginiu – „Naktis gimnazijoje“, kurio metu atversime visas gimnazijos erdves: kabinetus, sales, laboratorijas ir su mokytojų pagalba kviesime moksleivius pamatyti kitokią mokyklą. Pavasarį taip pat mokinius kviesiu išrinkti geriausią gimnazijos mokytoją. O gegužę vyks tradicija tapęs, tačiau naujo formato „Talentų vakaras“.

Mokslo metų pabaigoje turėtų vykti „Gimnazijos festivalis“, skirtas paminėti 10 metų viešosios įstaigos sukaktį.

---

Daugiau informacijos apie KPGms:

• facebook.com/kpgmokiniai

• instagram.com/kpgms

• kpg.savivalda@gmail.com

Sigita RAZMUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas