Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ choras, vadovaujamas Aloyzo Žilio, dalyvavo XII tarptautiniame vokalinės sakralinės muzikos festivalyje-konkurse „Skriski, giesmele...“, iš kurio sugrįžo su apdovanojimu – kretingiškiai, pelnę II v., tapo konkurso laureatais.

Jaunieji „Žibutės“ dainininkai – artistiškas ir gyvas kolektyvas, vadovaujamas Aloyzo Žilio, – sužavėjo festivalio-konkurso „Skriski, giesmele...“ vertinimo komisiją, kuri jiems skyrė II v.

Festivalis-konkursas „Skriski, giesmele...“ įvyko Kelmės r. Šaukėnų kultūros centre, jį suorganizavo Kelmės r. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija. Renginyje dalyvavo per 40 kolektyvų iš visos Lietuvos, – labiau dominavo Kelmės, Jonavos, Šiaulių rajonų atlikėjai, su savo programa pasirodė ir latviai.

A. Žilio pastebėjimu, dauguma kolektyvų – iš meno ar muzikos mokyklų, jų filialų, tačiau kretingiškiai, ir nebūdami tokios mokyklos mokiniai, konkurso komisijos nenuvylė – lyg ir nujausdami, kad mūsų rajono atstovai bus šiltai sutikti žiūrovų, konkurso rengėjai „Žibutės“ chorui, kaip judriam, gyvam, artistiškam kolektyvui, patikėjo užbaigti pirmąją koncerto dalį.

Kretingiškiai išskirtinai atliko Aloyzo Žilio autorinius kūrinius – nežinomo autoriau „Mano Jėzau“, „Kalėdų lopšinę“ pagal Onutės Pučinskienės žodžius bei „Lepečkojų dainelę“, kurios žodžius parašė Nina Drungilienė.

Choro vadovo teigimu, konkursas – puikiai organizuotas, vaikai turėjo galimybę pasivaikščioti po šventiškai pasipuošusią Kelmę, apsilankė Kelmės muziejuje, kur tarp įspūdingų puošmenų surengė improvizuotą koncertą.

„Žibutės“ choras buvo pastebėtas ir kitų festivalių rengėjų. „Esame pakviesti dalyvauti šiauliečių, kad surengtume koncertą jų organizuojamo konkurso dalyviams“, – sakė A. Žilys.

Jo vadovaujamas choras ne per seniausiai dalyvavo ir kasmet Židikuose, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, vykstančiame sakralinės muzikos festivalyje „Musica Divina“ – šiame, jau devintą kartą surengtame renginyje, kretingiškiams atiteko pagrindinis prizas už įdomiausią kolektyvą.

A.Žilio autoriniai kūriniai skambėjo ir Kupiškyje – čia buvo surengtas Vilniuje gyvenančio kupiškėno poeto Viliaus Baltrėno 80-mečio minėjimas. Mūsų krašto kompozitorius pagal V. Baltrėno žodžius yra sukūręs kelias dešimtis dainų ir mokiniams, ir suaugusiųjų choras, duetams. Kai kuriuos kūrinius atliko pats A. Žilys, duetu bei trio dainavęs su Kupiškio muzikos mokytojomis Inga Baniuliene ir Nida Janeliūniene, akomponuojant kompozitoriui keletą dainų pagal V. Baltrėno žodžius atliko Kupiškio meno mokyklos mergaičių vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ritos Stankevičienės. O mūsų kraštietė choreografė Živilė Adomaitienė pagal V. Baltrėno žodžiais parašytą A. Žilio dainą yra sukūrusi šokį „Saulė aukso ratuos“, kuris buvo įtrauktas į paskutinės Respublikinės moksleivių dainų šventės programą.

V. Baltrėnui skirtas vakaras bus surengtas ir Vilniuje, Mokytojų namuose. Jame A. Žilys taip pat pakviestas dalyvauti su savo programa.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas