Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rytoj, gruodžio 22-ąją, vakaro šv. Mišių metu Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas konsekruos restauruotą šoninį Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų altorių.

Šio, vieno iš 7 Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios, altoriaus restauravimo darbai užtruko kone dvejus metus. Jį atkūrė vilnietės restauratorės Linos Navikienės komanda. Altoriaus restauravimui lėšas skyrė parapijiečiai bei geradariai, – darbai kainavo 43 tūkst. eurų.

Pasak Antano Lukausko, atsakingo už Kretingos bažnyčios ir vienuolyno ūkį, restauratorė atliko eilinio žmogaus akiai nematomus darbus: „Nuvalė, nugremžė kelis per laiką uždažytus sluoksnius, kol pasimatė pirmykštis vaizdas. Kruopščiai sutvirtino kiekvieną detalę, į skyles švirkštais įleisdama medieną saugančios medžiagos“, – kalbėjo jis.

Nors L. Navikienė – naujokė restauruojant tokio masto sakraliojo meno kūrinį ir tai buvo jos pirmasis atkurtas altorius, tačiau jaunos menininkės rankos taiklumu, autentikos pajautimu ir kruopštumu kretingiškiai jau galėjo įsitikinti anksčiau, grožėdamiesi jos Kretingos dvaro Ūkvedžio name atkurtomis freskomis.

Dabar L. Navikienei yra patikėta atkurti Šv. Pranciškaus altorių – darbai kainuos 55 tūkst. eurų. Neatkurtas kol kas liks tik Šv. Barboros altorius kairiojoje bažnyčios navoje.

A.Lukauskas sakė, jog pagrindiniai Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų altoriaus restauravimo darbai buvo užbaigti rudenį, tačiau užtruko šalia altoriaus prigludusios koplyčios „Esse homo“ tvarkymas. Be to, buvo norėta, kad altorių pašventintų Telšių vyskupas K. Kėvalas, todėl taikytasi ir prie jo darbų grafiko.

Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų altorius yra trijų tarpsnių, kuriuos puošia 3 paveikslai ir 3 skulptūros. Apatinio tarpsnio paveiksle vaizduojamas Mergelės Marijos paėmimas į dangų, viduriniame įtvirtinta Vilniaus Aušros Vartų paveikslo ir jo apkaustų kopija, viršutiniame – dailininko A. Baltino 1937 m. nutapytas Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresėlės paveikslas, o jam iš šonų – Marijos Antiochietės bei šv. Barboros skulptūros. Altorių viršuje užbaigia gitara grojančio angelo skulptūra.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas