Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Be bibliotekos, jos filialų, knygas Dalia Martišauskienė (kairėje) perdavė ir kitoms rajono įstaigoms. Viena jų – Dienos veiklos centras, vadovaujamas Birutės Viskontienės.

Šią savaitę Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bei jos filialų knygų lentynas papildė Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotos lietuvių autorių, kuriančių vaikams, knygos.

Fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė ir rajono Savivaldybės tarybos narė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskienė dovanų – „Vaikų bibliotekėlės“ knygų – perdavė ne tik viešajai bibliotekai, bet ir visų rajono mokyklų, ikimokyklinių įstaigų bibliotekoms, Kretingos ligoninei, Dienos veiklos, Socialinių paslaugų, rajono Švietimo, Kretingos psichikos sveikatos centrams, iš viso – 55 rajono įstaigoms, kurių kiekvienai įteikta 9 leidinių po 18-a egzempliorių. Iš fondo lėšų kasmet išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių knygų, ir numatoma, kad „Vaikų bibliotekėlę“ sudarys 250-300 knygų.

Sveikindama visus su artėjančiomis šventėmis, akcijos Kretingos bibliotekoje iniciatorė D. Martišauskienė pasidžiaugė, kad šiais, intensyvių informacinių technologijų laikais, spausdinta knyga suranda vietą vaikų gyvenime, o V. Mandrijauskaitės pastebėjimu, būtent mokytojai, bibliotekininkai ir yra tie žmonės, kurie įskiepija norą pažinti knygą. „Tikiuosi, kad fondas gyvuos dar ilgai, ir po kažkiek laiko bibliotekose, mokyklose pamatysime didžiulę lentyną knygų, dovanotų fondo „Švieskime vaikus“, – vylėsi viešnia.

Fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė (antra iš dešinės) pristatė, ir kokios knygos šiemet papildė „Vaikų bibliotekėlę“.

Fondas, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriumi bei Lietuvos rašytojų sąjunga, kas metus skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą, kurio tikslas – paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Laureatams fondas įsteigė premijas bei sudaro galimybę publikuoti savo kūrinį dideliu tiražu.

Šiais metais bibliotekų fondus, įstaigų bibliotekėles papildė Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Eglės Baliutavičiūtės „Brolis, kurio nereikėjo“, Linos Darbutaitės-Kulikauskienės„Baltas dangus“, Rebekos Unos „Aš esu Tomas seklys“, Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“, Giedrės Rakauskienės „Dramblys ir antis“, Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“, Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“ bei Gintarės Adomaitytės „Debesėlis ieško vardo“.

Lėšos knygoms leisti renkamos per įvairius kultūros renginius, akcijas, jų gaunama iš rėmėjų.

Šventinės akcijos Kretingos bibliotekoje sumanytojus, svečius, dalyvius pasveikino rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Salantų meno mokyklos atlikėjai, parengti mokytojų Jekaterinos Samulionienės ir Vilmos Budrienės. Renginį vedė Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Valančiutė.

---

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Jo steigėjai – muzikantas ir prodiuseris Andrius Mamontovas bei verslininkas ūkininkas politikas mecenatas Ramūnas Karbauskis. Fondas siekia aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius ir kitas ugdymo bei švietimo įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams, taip skatindamas vaikus skaityti, o autorius – kurti literatūrą vaikams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas