Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėnų gimnazija jau penktąjį kartą surengė karjeros dieną „Studijos 2017“. Šis renginys įtraukė ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovus, bet ir įvairių sričių profesionalus, kurie kūrybiškai pristatė profesijas ir davė patarimų, kaip atrasti savo pašaukimą.

Bitininkas Adomas Poškys, vesdamas pamokas vaikams, jiems pademonstravo ir bitininkystės įrankius, supažindino su bičių gaminamais produktais.

Siekdama plėsti mokinių žinias apie profesijas ir padėti mokiniui planuoti karjerą, renginio „Studijos 2017“ organizatorė – Darbėnų gimnazijos karjeros koordinatorė Ona Narmontienė kartu su kolegomis parengė programą, kuri būtų įdomi ir jaunesniųjų, ir vyresniųjų klasių mokiniams.

Taigi V-VIII klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos – jose apie savo darbą pasakojo gydytoja odontologė Gabrielė Petravičiūtė, policijos pareigūnė Gitana Macienė, sveikatos priežiūros specialistė Judita Matutienė, žurnalistė Dovilė Urnikienė bei sodininkas Adomas Poškys, kuris papasakojo apie bitininkystę.

„Šiame renginyje ir pernai dalyvavau – tuomet pamoką vedžiau tik vienai klasei. Norėčiau paklausti: gal jau galiu būti mokytoju? Gal sugebėčiau?“ – per pertrauką tarp pamokų šmaikštavo A. Poškys, kuris kartu su sūnumis laiko daugiau negu 80 bičių šeimų.

A. Poškys teigė mokiniams norėjęs suteikti bendrų žinių apie bites, jų gyvenimą, jų gaminamus produktus – šių jis davė ir paragauti. „Stengiausi kalbėti paprastai, kad vaikams būtų viskas suprantama. Juk jei nesudominsi – tuoj vaiko rankoje atsiras mobilusis telefonas. O aš jiems į rankas daviau bitininko darbo įrankius, kurių atsinešiau parodyti, kviečiau apžiūrėti korį, rėmelius“, – kalbėjo A. Poškys, bitininkaujantis 26 metus.

Vyresniųjų mokinių – I-IV klasių gimnazistų, laukė susitikimai su aukštųjų mokyklų atstovais, kurie skaitė paskaitas įvairiomis temomis, pavyzdžiui, temą „Kaip sukaupti pinigų skrydžiui apie žemę?“ gvildeno Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorės Rasa Nutautienė ir Akvilė Stonkuvienė, pranešimu „Studijos, karjera ir rokenrolas; 5 būdai užtikrinti, kad gyvenimas būtų OSOM“ intrigavo Šiaulių universiteto atstovė Sonata Tenytė. Paskaitas gimnazistams taip pat vedė Socialinių mokslų kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovai. Tie gimnazistai, kurie apie studijas norėjo sužinoti dar daugiau, buvo kviečiami užsukti į gimnazijos aktų salėje įsikūrusią „Studijos 2017“ mugę, kur aukštųjų mokyklų atstovai atsakė į visus rūpimus klausimus.

Atsakymus į visus rūpimus klausimus Darbėnų gimnazijos mokiniai galėjo sužinoti apsilankę aukštųjų mokyklų mugėje, kuri buvo surengta aktų salėje.

Šiaulių universiteto Komunikacijos, rinkodaros ir neakademinės veiklos tarnybos specialistė Sonata Tenytė „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad jos susitikimo su mokiniais tikslas buvęs ne tik pristatyti studijų programas, bet ir suteikti patarimų, kaip apskritai atrasti savo gyvenimo kelią. S. Tenytė sakė skatinusi mokinius nebijoti išbandyti save įvairiose srityse, išeiti iš komforto zonos į nepažįstamas sritis – tai gali tapti sąlyga išryškinti savo asmenybės stipriąsias puses ir apsispręsti, kokias studijas rinktis.

Lietuvos sporto universiteto ryšių su visuomene specialistė Gitana Plytninkienė išsakė pastebėjimą, kad apsilankymai mokyklose yra naudingi ir mokiniams, ir aukštosioms mokykloms. „Mes turime progą pamatyti, kas mokiniams yra įdomu, kokia informacija yra aktualiausia. Į tai atsižvelgiame rengdami informacinius pranešimus, lankstinukus“, – sakė G. Plytninkienė.

Jos teigimu, susitikimuose su mokiniais stengiamasi kalbėtis ne tik apie stojimo į Lietuvos sporto universitetą sąlygas, bet ir kitomis temomis – apie sveiką gyvenseną, profesionalaus ir neprofesionalaus sporto bruožus ir t.t. Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė teigė, kad karjeros diena „Studijos 2017“ į gimnaziją sugrįžo po metų pertraukos. „Pernai mūsų mokiniai važiavo į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją, kur vyko didelė studijų mugė, tačiau šįmet mūsų bendruomenė pageidavo sugrįžti prie senos tradicijos ir vėl organizuoti savo renginį. Kai aukštųjų mokyklų atstovai atvažiuoja pas mus ir dėl mūsų, mokiniai turi daugiau galimybių su jais pabendrauti“, – kalbėjo S. Litvinienė.

Jos teigimu, ugdymas karjerai vyksta ne tik per įvairius renginius – daug naudos ir patirties davė dalyvavimas tarptautiniame „Comenius Regio“ dvišaliame projekte kartu su Turkijos atstovais. Projekto metu buvo sukurtos profesinio informavimo ir konsultavimo programos mokiniams, o kvalifikacijos tobulinimo programos – mokytojams.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas