Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rekonstruos aštuonias Kretingos rajono vandenvietes

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Ūkis
  • 2017-12-12

Kitąmet turėtų prasidėti 8 Kretingos rajono gyvenviečių bei kaimų vandenviečių rekonstrukcijos darbai, atliekami iš Europos Sąjungos finansuojamo projekto, kurio vertė – 1 mln. 50 tūkst. eurų.

Vanduo persodrintas fluoru

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio žodžiais, Rūdaičiuose, Baubliuose, Kurmaičiuose ir Lazdininkuose bus įrengti nauji gręžiniai, Darbėnuose pastatyti nauji vandens gerinimo įrenginiai, Padvarių vandenvietė bus prijungta prie bendrovės „Kretingos vandenys“ tinklų, o Erlėnų ir Laivių vandenvietes numatyta jungti prie Salantų vandens ūkio tinklų.

Dabartinėse šių vietovių vandenvietėse, kaip, beje, ir visame Kretingos rajone, yra fiksuojamas padidintas fluoro kiekis, o kai kur yra dar ir per daug boro.

Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, iš 43 Kretingos rajone esančių vandenviečių fluoridų ir boro leidžiamos ribinės normos yra viršytos 30-yje vandenviečių: 27-ose – floro, 3-ose – boro. Tokį geriamąjį vandenį vartoja per 5,5 tūkst. Kretingos rajono gyventojų.

Iš viso Kretingos rajone iš vandenviečių geriamąjį vandenį jau vartoja 23 tūkst. gyventojų, kurie sudaro 78 proc. visų rajono žmonių. Gerinimo įrenginiai yra įrengti Kretingos ir Salantų mieste, Vydmantuose, Kūlupėnuose, Jokūbave, Kalniškiuose, Pryšmančiuose, Žadeikiuose. Įrenginiais iš vandens pašalinama geležis, o Kretingos, Salantų, Vydmantų, Kūlupėnų ir Žadeikių vandenvietėse – taip pat ir fluoridai.

Tačiau kitąmet, P. Černeckio teigimu, pagerinus minėtų 8 vandenviečių infrastruktūrą, išvalytą vandenį be priemaišų jau galės vartoti 93 proc. Kretingos rajono gyventojų.

Prastas vanduo liks 21 vandenvietėje

„Gavę Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informaciją dėl geriamojo vandens užterštumo fluoru ir boru, kreipėmės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad leistų ribotą laiką, kol bus įdiegti nauji įrenginiai, toms aštuonioms gyvenvietėms tiekti tokį vandenį, koks yra šiandieną. Bėda ta, kad fluoru yra persodrintas gruntinis vanduo visame Vakarų Lietuvos regione, kai kituose šalies regionuose jo trūksta“, – tvirtino P. Černeckis.

Tačiau ir įgyvendinus ES finansuojamą projektą dėl vandenviečių infrastruktūros pagerinimo, Kretingos rajone dar liks 21 vandenvietė, iš kurios nekokybiškas vanduo dar tiekiamas 2,4 tūkst. rajono gyventojų.

Savivaldybė dėl 21 kaimo vandenviečių renovacijos prieš dvi savaites kreipėsi į Aplinkos ministeriją, kad atsižvelgtų į Kretingos rajono gruntinio vandens specifiką ir rastų galimybių šias vandenvietes tvarkyti taip pat iš ES lėšų.

Bendrovė „Kretingos vandenys“ suskaičiavo, kad jų renovacijai reikėtų apie 1,5 mln. eurų. Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų šiandieną nėra pajėgi tvarkyti šių vandenviečių.

Kluonalių vandenvietę 2019–2020 m. planuojama prijungti prie Kretingos miesto vandentiekio tinklų.

---

Vandens kokybę gerinančios įrangos dar trūks šių kaimų vandenvietėse: Leliūnų, Pesčių, Juodupėnų, Barzdžių, Tarvydų, Žibininkų, Klibių, Pryšmančių, Nasrėnų, Dauginčių, Laukžemės, Įpilties, Šukės, Vaineikių, Kašučių, Plokščių, Budrių, Raguviškių, Tolių, Valėnų, Rubulių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas