Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 100 %
Naktį10°C debesuotumas 10 %
Komentarų topas

Nepraėjo nė mėnuo – dar vienas sprogmuo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-12-12
Gavus pranešimą apie sprogmenį daugiabutyje, buvo evakuoti gyventojai ir įvestas planas „Skydas“.

Po penktadienio įvykių Žemaitės al. nr. 4 daugiabutyje gyvenantiems žmonėms posakis „gyvena kaip ant parako statinės“ įgavo visai kitą svorį – pirmajame bute po pirmojo aukšto grindimis rastas 76 mm artilerijos sviedinys. Įvedus planą „Skydas“, į vietą sulėkė specialiosios tarnybos, policija iš daugiabučio, kuriame gyvena 6 šeimos, evakavo gyventojus. Šie neatrodė labai išsigandę, nors nepraėjo nė mėnuo, kai dar vienas sprogmuo buvo rastas ir paimtas vos keli metrai nuo jų daugiabučio.

Kretingiškis Vytautas Rekašius „Pajūrio naujienoms“ pasakojo dukters bute ardęs grindis, nes norėjęs išnaikinti įsimetusį grybą – taip apie 13 val. ir rado sprogmenį.

„Buvau išėjęs pagrybauti, – šmaikštavo vyras. – Atplėšiu dangą – sviedinys begulįs. Šalia – dar ir buteliai nuo „Šaltupio“ vyno. Matyt, statybininkai, čia dirbę prieš kokius 30 metų norėjo pajuokauti ir tokią staigmeną paliko. Iš kur kitur tas sviedinys bus atsiradęs? Juk per stogą neįkrito. Dukra butą įsigijo gal prieš 12 metų, o seniau šiame name juk buvo įsikūrusi miškų ūkio kontora.“

V. Rekašius sakė išsyk supratęs, kad jo radinys – tai sprogmuo, nes yra tarnavęs sovietinėje armijoje, tad turi žinių. „Be detonatoriaus, bet pilnas trotilo, sunkus. Jei namas būtų užsidegęs, tai galėjo sprogti“, – teigė V.Rekašius, kuris apie sprogmenį iš karto informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Kretingiškis Vytautas Rekašius pasakojo, kad sprogmenį radęs, vos praardęs buto grindis.

Policijai iš daugiabučio evakavus visus gyventojus, V. Rekašius kartu su žmona kurį laiką leido savo automobilyje. „Laukiame anūkės. Šeštokė jau, didelė, bet vis tiek – kur ji dėsis dabar“, – sakė V. Rekašius.

Šiame name gyvenantis Edvardas Vitkauskas laikinos prieglaudos, kol atvyks išminuotojai, pasiprašė šalia gyvenančio kaimyno. „Ką čia pasiimsi? Ką čia išsineši? Juk gal nesprogs šitiek ilgai pragulėjęs, – svarstė vyras, kuris turėjo savo versiją, iš kur galėjo atsirasti sprogmuo. – Galvoju, kad sprogmuo galėjo atkeliauti iš pajūrio, nes iš ten vežė smėlį, kurį pylė po namo grindimis kaip izoliacinę medžiagą. Iš kitur negalėjo sprogmuo atkeliauti.“

Po kurio laiko į vietą atvyko ,,Aro“ išminuotojai, kurie nustatė, kad sprogmuo – tai 76 mm artilerijos sviedinys ir jį, lydimi ugniagesių, nuvežė į Darbėnų karjerą sunaikinti.

Dar visai neseniai to paties Žemaitės al. esančio daugiabučio gyventojai stebėjosi, kai sprogmuo – 82 mm minosvaidžio mina – buvo rastas netoliese, prie pat išvažiavimo iš Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos kiemo. Tąkart sprogmenį, kurį iš vietos išgabeno išminuotojai, rado darbininkai, atlikdami žemės kasimo darbus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas