Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ligoniams dovanojo baltą Kalėdų stebuklą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-12-08

Pirmasis šiųmetinis sniegas dar prieš advento pradžią papuošė Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriaus langus: sniegas krito ir prie langų lipo ne vien baltomis karpinių snaigėmis, bet ir eglutėmis, kalėdinėmis kepurėlėmis, žaisliukais. Šį kalėdinių karpinių stebuklą mažiesiems ligoniams dovanojo Kretingos dienos veiklos centro bendruomenė.

Vaikų skyriaus vadovė Laima Valantiejienė (kairėje) džiaugėsi bendrystės ryšiais su Dienos veiklos centru, kurio atstovai šventiškai išpuošė palatas.

Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Laima Valantiejienė sakė, jog tokia šilta ir džiaugsminga Kalėdų laukimo nuotaika ligoninėje atsirado iš bendrystės su Dienos veiklos centru. „Draugaujame jau daugel metų: šio centro auklėtinių sukurti floristikos, piešimo ant šilko, keramikos darbai bei piešiniai nuolat puošia mūsų skyriaus erdves. O prieš Kalėdas centro bendruomenė kaskart vis išradingai sugalvoja, kaip pagyvinti palatas, kad mažiesiems ligoniukams būtų šviesiau ir smagiau prieššventinį laiką gydytis ligoninėje“, – abipuse bendryste džiaugėsi gydytoja.

Baltos puošmenos ant langų ir durų sergantiems vaikams bei jų mamoms, o taip pat atėjusiems lankytojams sukuria artėjančių švenčių nuotaiką, juolab kad šį gruodį už lango – pilka ir niūru. „Bet vos tik Dienos veiklos centro darbuotojos išpuošė langus, kitądien ėmė ir pasnigo. Palatose vaikai su mamomis juokavo, kad sniego pirmiausiai prisišaukėme ant langų, o po to jo prikrito ir į kiemus, gatves“, – kalbėjo L. Valantiejienė.

Ir nors pirmasis sniegas Kretingos mieste tesilaikė vos pusdienį, užtat ligoninėje jis netirps ligi Naujųjų metų.

Kretingos vaikų ligoninę praėjusią savaitę puošė Dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė, dailės specialistės Asta Vaitelavičienė ir Asta Naureckaitė, sukūrusios pluoštą karpinių ir šiam darbui pasitelkusios kolegę Aušrą Bruzdeilynienę bei centro lankytojus Alfredą Venckų ir Martyną Šimkų.

Anot B. Viskontienės, jų ugdytiniai išvien su darbuotojomis nuolat siekia pasidalinti savo išgyvenamu kūrybiniu džiaugsmu ir jo rezultatais: „O Kalėdos ir yra toks metas, kai norime ir galime pasidalinti gerumu, tuo pačiu parodant, kad neįgalieji moka ne vien imti, bet ir duoti. Ir nors šiandieną mūsų visuomenėje neįgalūs žmonės kelia gailestį, iš tikrųjų nereikia gailėtis, tik gebėti įžvelgti jų gebėjimus, kokias talentais bei vidiniais turtais jie yra apdovanoti, ir skatinti jais pasidalinti“.

B.Viskontienė sakė, jog neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais jie išpuošę savo centro erdves, rengia jų parodas įvairiose įstaigose, veža į amatininkų muges. O bendrystė su Kretingos ligoninės Vaikų skyriumi leidžia labiau atsiskleisti jų centro ugdytinių talentams ir tuo pačiu padovanoti mažiesiems ligoniams gerą nuotaiką, paskatinti juos kūrybai.

Šįkart vaikų ligų skyriuje dar eksponuojama ir Dienos veiklos centro lankytojo Manto Mažonio medžio raižinių paroda. Raižinius jis sukūrė vadovaujant dailės specialistei A. Vaitelavičienei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas