Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokiniai piešiniuose perteikė korupcijos problemas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-12-05

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, penktadienį Kretingos rajono savivaldybėje buvo pagerbti mokinių kūrybinių darbų konkurso „Mes – prieš korupciją“ dalyviai. Iš viso rajoniniame konkurse sulaukta 24 autorių, o 6 iš jų buvo paskelbti laureatais.

Piešinių konkurso organizatoriai, dalyviai ir svečiai

Ypač sėkmingai pasirodė Darbėnų gimnazijos dailės ir technologijos mokytojos Kristinos Pocevičienės auklėtiniai – šie tapo I vietos laimėtojais abiejose amžiaus grupėse: 13–15 metų ir 16–19 metų.

Pirmąją vietą laimėjusi 14 metų Marija Vitkauskaitė teigė tokio įvertinimo nesitikėjusi. „Pasirinkau metaforinį vaizdavimo būdą ir maniau, kad mano darbas iš viso gali likti nesuprastas,“ – prisipažino M. Vitkauskaitė, paaiškinusi, kad idėja pavaizduoti degantį miestą, kuris simbolizuoja valstybę, gimė gana greitai.

Nors M. Vitkauskaitė šiame konkurse gana sėkmingai pasirodė ir pernai – tuomet pelnė III vietą, tačiau pasakojo, kad dailės pamokų papildomai nelankanti ir galinti save vadinti labiau savamoksle. Paklausta, ar korupcijos tema jai svarbi, M. Vitkauskaitė teigė: „Man 14 metų, taigi asmeniškai su korupcija neteko susidurti. Tačiau suprantu, jog korupcija yra didelė problema Lietuvoje.“

Vyriausiųjų mokinių – 16–19 metų – amžiaus grupėje I vietą iškovojęs Artūras Serapinas pasakojo specialiai pasirinkęs techniką piešti pilku grafitiniu pieštuku. „Tokiu būdu buvo sukurtas piešinys, kuris pernai šiame konkurse laimėjo I vietą. Aš tuomet likau II vietoje. Tad šiemet nusprendžiau pasirinkti grafiką ir pabandyti sukurti aukštesnio lygio darbą už pernykštį laimėtoją, – pasakojo A. Serapinas. – Piešti nespalvotą piešinį daug lengviau, nes nereikia valdyti spalvų, jų derinti tarpusavyje, o emocijas puikiai galima perteikti ir vien tik pilkais atspalviais.“

A. Serapino piešinyje pavaizduotos dvi veido pusės – viena šalta, kuri yra tarsi kaukė, nešiojama visuomenėje, o kita – jautri ir kenčianti dėl neteisybės. Vienoje pusėje akis mėlynos – gėrio – spalvos, o kitoje – raudonos, simbolizuojančios blogį – tai ir yra vienintelės spalvotos detalės visame grafikos piešinyje. „Pačiam neteko susidurti su korupcija, bet skaudu girdėti artimų žmonių pasakojimus apie tai, kaip gydytojams tenka nešti kyšius“, – teigė A. Serapinas.

Per piešinių „Mes – prieš korupciją“ parodą, kuri šią savaitę dar bus eksponuojama Savivaldybėje, taip pat galima apžiūrėti ir kitų laureatų darbus. Amžiaus grupėje tarp 13-15 metų mokinių II vietą laimėjo Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinys Dovydas Macius (mokyt. Rasa Jurgaitienė) bei Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro mokinė Živilė Pudžmytė (mokyt. Modesta Mitkutė), III v. – Simono Daukanto progimnazijos mokinė Valentina Petrikaitė (mokyt. Živilė Sabaliauskaitė); 16–19 metų amžiaus grupėje II vietą laimėjo Vydmantų gimnazijos mokinė Šarūnė Sriebaliūtė (mokyt. Ramunė Grikštaitė).

Laureatus ir visus dalyvius pasveikino Kretingos rajono meras Juozas Mažeika bei STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas, įteikę padėkas ir dovanėles.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas