Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos senamiestis virsta kalėdiniu miesteliu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2017-12-05
Kalėdų senelis į šventės šurmulį atvyko įspūdingai – jį atvežė ugniagesiai.

Vaikų ypač laukiama šventė – kalėdinės eglės įžiebimo ceremonija – šįmet nepaliko nusivylusių. Susirinkusieji gyrė šventės programą, džiaugėsi natūralia Kretingos miesto žaliaskare ir tuo, kad Kalėdų dvasia iš Rotušės a. plečiasi į jos prieigas – senoji Vytauto g. buvo tiršta žmonių, atėjusių pasidžiaugti pirmą kartą čia įkurta eglučių alėja.

Kretingos rajono kultūros centras, kūręs renginio programą, pasirūpino, kad šventė būtų žaisminga – į ją pasikvietė ir Kapitoną Flintą, kurio dėka susirinkusiems vaikams neprailgo laikas, laukiant, kada gi pasirodys Kalėdų senelis.

Šis į Rotušės a. atvyko įspūdingai – gaisrine mašina su įjungtais švyturėliais, mat ugniagesiai puolė į pagalbą, sužinoję, kad Kalėdų senelio rogės prie pat Kretingos nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.

Kalėdų senelis kartu su rajono meru Juozu Mažeika ir įžiebė Kretingos miesto eglę – 17 metrų aukščio natūralią žaliaskarę, ant kurios šakų tarp įvairių papuošimų švietė 25 trimačiai drugeliai.

Nulipantis nuo scenos „Pajūrio naujienų“ pasitiktas Kalėdų senelis sakė vaikams linkintis nieko nebijoti ir tikėti Kalėdų stebuklu. „O dabar skubėsiu skaityti laiškų – turiu visus juos perskaityti“, – linksmai sakė Kalėdų senelis, dar spėjęs prie jo pribėgusius vaikus pradžiuginti saldainiais.

Giedrė Kumpienė džiaugėsi, kad miesto eglė šįmet yra natūrali ir skarota.

Gyrė eglės natūralumą

Šventinė nuotaika buvo pagavusi ir susirinkusiuosius. „Labai gražu, linksma, gerai suorganizuota“, – renginiu pasidžiaugė Dangira ir Arūnas Cibulskai, kurie kartu su dukryte Goda dar spėjo ir nusifotografuoti su Kalėdų seneliu ir žadėjo laukti išsvajotųjų fejerverkų. Prie Kalėdų eglės sutikta Giedrė Kumpienė, glėbyje laikydama 7 mėn. atžalą, prisipažino, kad, scenoje grojant grupei „Husarai“, negalinti iš linksmybių ištraukti trimetės dukrytės, kuri ten šoka kartu su tėveliu. „O aš dieną eglės nebuvau apžiūrėjusi, tad man buvo staigmena, kaip ji atrodys. Labai džiaugiuosi, kad eglė natūrali, skarota, gražiai papuošta“, – sakė G. Kumpienė.

„Šventė graži, tik gaila, kad nėra sniego, nepalipdysi besmegenių. Kita vertus, puiku, kad nelyja“, – optimistiškai buvo nusiteikę kaimynai Linas Stankus su dukra Patricija ir Tomas Menčinskas su dukteria Agota.

Bičiuliai, taip pat pasidžiaugę, kad miesto eglė yra natūrali ir tradiciška, nežadėjo skirstytis ir pasibaigus miesto šventei. „Šįvakar įžiebsime ir mūsų namo girliandą“, – sakė T. Menčinskas.

Šventės kulminacija – Kretingos rajono merui Juozui Mažeikai su Kalėdų seneliu pamojus stebuklinga lazda buvo įžiebta Kalėdų eglė.

Sutelkė bendram projektui

Šįmet tradiciškai Rotušės aikštėje buvo surengta ir šventinė mugė – joje beveik 90 prekybininkų, atvykusių iš visos Lietuvos, siūlė medaus, mėsos, duonos ir konditerijos gaminių, mezginių, papuošalų, kitokių prekių, tinkančių ir save pradžiuginti, ir dovanoms. Kretingos turgaus direktorius Nerijus Tertelis teigė, kad kalėdinė mugė Rotušės a. šurmuliuos paskutiniąją savaitę prieš šv. Kalėdas – iš pradžių savo darbus siūlys tautodailininkai, kurie rengs ir edukacines programas, paskutinėmis dienomis prie jų prisidės prekybininkai su komercinėmis prekėmis.

Tačiau savaitgalį žmonės šurmuliavo ne tik Rotušės a. – daugelis traukė apžiūrėti eglučių alėjos, kuri Vytauto g. buvo išrikiuota pirmą kartą.

Šios idėjos autorė – verslininkė Jurgita Simonaitė pasidžiaugė, kad bendram tikslui drauge su vyriausiąja Savivaldybės architekte Reda Kasnauske pavyko sutelkti Kretingos miesto seniūniją, „Kretingos komunalininką“, Kretingos miškų urėdiją ir visas Vytauto g. veikiančias įstaigas. Šios ne tik papuošė prie jų įėjimų „išdygusias“ žaliaskares, bet ir skyrė pinigų dešimčiai girliandų, kurios buvo pakabintos virš Vytauto g., išsinuomoti. „Net ir valstybinių įstaigų darbuotojai organizavo rinkliavas ir skyrė savo asmeninių lėšų, kad tik gatvė būtų šventiškai papuošta“, – pasakojo J. Simonaitė, kuri asmeniškai ėjo ir kalbino Vytauto g. įsikūrusias įstaigas ir įmones vienytis bendram projektui.

Verslininkų iniciatyva pirmą kartą Vytauto g. buvo įkurta eglučių alėja.

Turi idėjų kitiems metams

„Labai smagu, kai verslininkai rodo savo iniciatyvą – jei jų pavyzdžiu pasektų Rotušės a. įsikūrę verslininkai, stengtumėmės taip pat padėti įgyvendinti idėjas. Juk dar suspėtume“, – sakė Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius.

Vytauto g. papuošė ne tik verslininkai – prieigose esančias eglaites padabino mokiniai iš Kretingos meno mokyklos, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Simono Daukanto progimnazijos bei Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos. Tad verslininkė J. Simonaitė jau turi minčių, kaip kitąmet į kalėdinio miestelio kūrimą įtraukti ir dar daugiau įstaigų bei organizacijų.

„Idėjų daug. Pavyzdžiui, galėtumėme Rotušės a. žaliajame skvere padaryti kalėdinių kompozicijų parodą, kaip yra rengiama Druskininkuose. Ten organizacijos savo skulptūras sukuria išradingai, panaudodamos net ir antrines žaliavas. Manau, kad ir Kretingos verslininkai, valstybinės įstaigos noriai dalyvautų tokiame projekte“, – vylėsi J. Simonaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas