Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos kultūros centre jau antrus metus iš eilės vyko VIII–XII klasių mokiniams skirtas renginys „Drymų organaizeris“, kurį organizavo Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Kretingos apskritasis stalas“. Renginio dalyviai diskutavo su dviem Lietuvoje gerai žinomais žmonėmis: aktore, radijo laidų vedėja Skaiste Anusevičiūte ir žurnalistu, rašytoju Andriumi Užkalniu.

Žurnalistas Andrius Užkalnis per susitikimą su mokiniais akcentavo, kad svarbiausia pasirinkti širdžiai mielą profesiją, negalvojant, ar ji bus pelninga.

Kiekviena specialybė gali būti pelninga

Pokalbis su Andriumi Užkalniu prasidėjo linksmu klausimu: „Kur arčiausiai galima skaniai pavalgyti?“. A. Užkalnis nedvejodamas atkirto, kad po šio susitikimo važiuos į restoraną „Pakalnutė“ Salantuose – bene mėgstamiausią jo vietą Lietuvoje numalšinti alkį.

„Iš pažiūros tai – nieko neišsiskiriantis pastatas, bet jame gaminamas maistas mane labai nustebino gerąja prasme“, – teigė A. Užkalnis. Restoraną pašnekovas laikė puikiu gyvenimišku pavyzdžiu mums visiems, nes jis tik įrodo, kad nieko nėra neįmanomo.

A. Užkalnis prisipažino, kad kartais jam tenka vesti jaunimui paskaitas, susijusias su karjera, ir jis vis susiduria su ta pačia klaidinga mąstysena. Pirmiausia žmogus svarsto apie tai, kiek pinigų galėtų uždirbti tam tikroje srityje, ir toks požiūris, pasak pašnekovo, labai trumparegiškas. A. Užkalnio manymu, kiekviena specialybė gali būti pelninga, jeigu ją išmanysi geriau už kitus.

„Kai jūs darote tai, kas jums patinka, dažniausiai tai jums sekasi labai gerai, kai jūs kažką darote labai gerai, žmonės nori jums mokėti pinigus“, – teigė jis.

Tėvų patarimai ne visada padeda

Kitas dalykas, kuris taip pat dažnai kiša koją, renkantis tinkamą specialybę, tai artimųjų daroma įtaka. Pasak A. Užkalnio, tėvai dažnai tikisi iš savo vaikų to, ko jie patys nepasiekė ar negalėjo pasiekti gyvenime. Šitoks požiūris beveik visada lemia nesutarimus, ginčus šeimoje, o vėliau ir bereikšmius studijavimo metus, nes tokiu atveju studentai dažniausiai meta mokslus ir savęs ieško kitose srityse.

Nepaisant visko, svečias šių laikų jaunime įžvelgia daug drąsos, ryžto bei nekantrumo. Pastarąją savybę Andrius priskiria prie neigiamų. „Iš vienos pusės yra labai gerai būti nekantriam, norėti visko čia ir dabar, turėti didelius lūkesčius, o iš kitos pusės – tie lūkesčiai ne visada išsipildo“, – pasakojo jis.

Diskusijoje svečias gaudavo visokio plauko klausimų iš auditorijos, vienas jų – apie privalomųjų knygų sąrašus mokyklose. A. Užkalnis sąrašą vertina neigiamai, nes, jo manymu, jis yra per daug senamadiškas šių laikų jaunimui, nėra sudarytas pagal tai, ką žmonės patys nori skaityti.

„Aš suprantu, kad pedagogų sumanymas buvo toks – jeigu vaikams neduosi nurodymų, ką skaityti, tai jie pasirinks skaityti „feisbuką“, – ironizavo jis.

Siekdavo maksimalaus rezultato

Savo gyvenimo istorija pasidalinusi Skaistė Anusevičiūtė, prisipažino, kad aktorės gyvenimo kelias nebuvo lengvas. Kaip pati sako, sunkiausia buvo augti be šeimos, nes dažnai trūkdavo palaikymo. Nepaisant to, ji darėsi vis stipresnė, savarankiškesnė, išmoko pastovėti už save ir šios savybės padarė ją tuo, kas ji yra dabar. „Aš viską darydavau maksimaliai, kad gaučiau įvertinimą iš kitų“, – prisimenė pašnekovė.

S. Anusevičiūtė jautė, kad yra meniškos sielos žmogus, ji pasirinko aktorystės studijas, o baigusi kolegiją nieko nelaukusi nuėjo į Lietuvos televiziją ir ten sugebėjo gauti darbą televizijos laidoje „Auksinis balsas“ kaip prodiuserio asistentė.

Pabuvusi filmavimuose ji suprato, kad šioje terpėje laiminga nebus, tad kita svajonė, gana greitai šovusi į galvą, buvo prodiusuoti muzikos grupes. „Susiradau internete prodiuserinių kompanijų sąrašą ir visiems iš eilės pradėjau skambinti, klausinėtis, na, ir gavau teigiamą atsakymą“, – pasakojo aktorė. S. Anusevičiūtė, kuriai teko dirbti su tokiais atlikėjais kaip Edgaras Lubys, „Lilas ir Innomine“, „Neteisėtai padaryti“ bei daug kitų.

Pasak jos, patirties neturėjimas jai nesutrukdė gauti darbo muzikos srityje, nes ji buvo smalsi bei savimi pasitikinti – tai ir įvertino klientai. Bet, kaip ir prieš tai, ilgai prodiuserio kėdėje ji neužsibuvo, jautė, kad vis kažko trūksta.

„Galiausiai gavau kvietimą nueiti į aktorių atranką ir nuo tada prasidėjo mano, kaip kino aktorės, kelias,“ – džiūgavo pašnekovė.

Svarbiausios vertybės gyvenime

Kalbėdama apie vertybes, kurios yra svarbiausios gyvenime, S. Anusevičiūtė sakė mananti, kad jų pagrindą turėtų sudėlioti tėvai, mokytojai, artimieji, kurie dažniausiai ir pakreipia gyvenimą gerąja linkme.

„Gyvenime aš turėjau daug autoritetų ir iš jų mokiausi, nes kaipgi kitaip reikia tobulėti?“ – teigė S. Anusevičiūtė, su auditorija pasidalinusi savo vertybių sąrašu: užsispyrimas, motyvacija, darbštumas bei daug kitų.

Tačiau kaip pačią svarbiausią ir stipriausią vertybę aktorė akcentavo meilę. „Meilė yra pats didžiausias variklis gyvenime. Jeigu tu myli savo darbą, save, savo sveikatą, tai aplink tave tiesiog negali nesisekti. Bet jei nejauti meilės, vadinasi, su tavimi kažkas negerai, tada reikia ieškoti priežasties, kodėl?“ – tvirtino ji.

Rokas KIŠKYS

„Pajūrio naujienų“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas