Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sūnaus nuotraukas paverčia kūrybiniu nuotykiu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gyvenimas pagal MUS
  • 2017-11-10
Kartais nesvarbu, kokias priemones naudoti, svarbu, kad tai teiktų džiaugsmą ir neleistų užmigti tam vidiniam kūrybiniam aš. Ačiū savo mažajam įkvėpimo šaltiniui.

Kristina Jurkienė

Į penktą mėnesį kopiantis Adomas turbūt net nenutuokia, kad kiekviena jo išraiškingesnė mimika ar pasiraivymas prieš fotoobjektyvą jo mamai – 32 metų Kristinai Jurkienei – dovanoja naują kūrybinę idėją. Pasitelkusi fantaziją, K. Jurkienė savo pirmagimio nuotraukas taip apipavidalina, kad kaskart sūnui suteikiamas vis kitas vaidmuo – dainininko, krepšinio sirgalio, parašiutininko, bėgiko, dirigento, iliuzionisto, jūreivio ir begalė kitų. Pamatęs šiuos šmaikščius paveiksliukus tiesiog negali nesišypsoti.

K. Jurkienė šiuo metu su šeima gyvenimą kuria Kaune, tačiau ji užaugo Kretingoje, kurioje tebegyvena jos tėvai – Romutė Gedminienė, dirbanti Kretingos kapinių prižiūrėtoja, ir Antanas Gedminas, ilgus metus vadovavęs Kretingos kaimiškajai seniūnijai ir visai neseniai išėjęs užtarnauto poilsio.

Tad kasdien negalėdami pamatyti augančio Adomo, artimieji džiaugiasi jo nuotraukomis, tačiau jos smagių emocijų suteikia ne tik jiems – kai K. Jurkienė fotokadrais, papildytais jos piešiniais, pradėjo dalintis socialiniame tinklapyje „Facebook“, gerbėjų ratas netruko išaugti.

Paveiksliukus kuria telefonu

„Man pasisekė, jog Adomas mėgsta kamerą, tad jį fotografuoti yra labai smagu ir paprasta. Atrenku išraiškingiausius kadrus ir, sugalvojusi kokią nors idėją, ją realizuoju naudodamasi aplikacija telefone, kuri leidžia piešti ant nuotraukų. Turbūt tai – piešti telefono ekrane – ir yra didžiausias iššūkis, tačiau laikui bėgant įgūdžiai gerėja, o piešinukai gražėja, – pasakojo K. Jurkienė. – Nuotraukas į internetą pradėjau kelti ne iš karto, tačiau vėliau neatsispyrusi pagundai, jomis pasidalinau „Facebook“. Reakcija draugų buvo labai šilta. Supratau, jog tie piešinukai džiugina ne vien mane, bet sukelia gerų emocijų ir kitiems. Tai tik dar labiau mane skatino kurti toliau. Taip pat būna, jog draugai parašo, klausdami, patarimų, kaip jiems susikurti kažką panašaus, tačiau vėliau supranta, kad tai nėra taip jau paprasta.“

K. Jurkienė dirba IT paslaugų analitike tarptautinėje informacinių technologijų kompanijoje, tačiau prisipažino nuo mažens jautusi potraukį menams, o prieš keletą metų save atradusi tapyboje. Ir nors tapybos technikos subtilybių ji mokosi iš įvairių video medžiagų internete, tačiau vidinė pajauta jai leidžia kurti tokius darbus, jog jais papuošti savo aplinką pageidauja ne tik artimieji, bet ir svetimi žmonės. „Taigi tapyba tampa jau ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir darbas. Tai labai džiugina!“, – sakė K. Jurkienė, kuri savo kūryba dalinasi „Facebook“ paskyroje „KG Tapyba“.

Kai šmaikščiai apipavidalintų sūnaus nuotraukų susikaups didelė kolekcija, Kristina Jurkienė iš jų ketina parengti knygelę „Adomo nuotykiai“.

Iš nuotraukų gims knygutė

Dabar gi naują kūrybinį etapą K.Jurkienei padovanojo pirmagimis Adomas, tapęs jos įkvėpimo šaltiniu. „Turbūt kaip ir dauguma mamų, nuo pirmųjų Adomo dienų labai mėgau jį fotografuoti. Ir pastebėjau, kad jis labai išraiškingas, todėl kilo mintis tokiu būdu paneigti mitą, jog kūdikiai daro tik „tris dalykus“.

Taip pat man pasirodė, jog užaugus Adomui bus daug smagiau žiūrėti į savo kūdikystės nuotraukas, kuriose jis patiria įvairiausius nuotykius, nei žiūrėti į nudailintas standartines fotografijas, kurios turbūt labiau džiugina tik pačius tėvus, – kaip kilo mintis originaliai įamžinti sūnaus kūdikystę papasakojo K.Jurkienė, prisipažinusi, kad fotosesija su mažuoju modeliu turi savų niuansų. – Nufotografuoti kelių dienų ar mėnesių kūdikį nėra taip paprasta! Mažylis turi būti išmiegojęs ir sotus, o tai reiškia – laimingas. Ir tuomet leidžiu jam laisvai judėti, mosikuoti rankomis ir kojomis. Po to, kai Adomą nufotografuoju, tam tikrą jo pozą ir išraišką pritaikau kokiam nors scenarijui – taip ir gimsta visos piešinukų idėjos.“

K.Jurkienė teigė kol kas neplanuojanti sustoti kurti, nes tikisi, kad tai kažkada bus mielas palikimas Adomui. Kai piešinukų kolekcija susikaups pakankamai didelė, K. Jurkienė ketina iš jų sukurti knygutę „Adomo nuotykiai“.

Kita vertus, tokios kūrybinės pertraukėlės naudingos ir pačiai K. Jurkienei, nes neleidžia paskęsti tik motiniškuose rūpesčiuose. „Manau, kiekviena mama turi savo būdą, kaip trumpam pailsėti nuo kasdienės rutinos. Kūryba yra labai svarbi mano gyvenimo dalis, nesvarbu ar tai tapyba, ar kiti amatai, bet tokie užsiėmimai padeda išlikti savimi. Juk būnant mama, labai nesunku pamiršti save“, – kalbėjo K. Jurkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas