Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Ave Medica“ ir „Antėja“ atvėrė duris pacientams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-11-10
Įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) kraujo tyrimų laboratorijos „Antėja“ Klaipėdos padalinio vadovė Solveiga Aleknienė ir direktorė Dangira Babenskienė, rajono vicemerė Danutė Skruibienė, Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė bei klinikos „Ave Medica“ vadovas Grinvydas Butrimas.

Vakar Kretingos širdyje, Birutės g. 1, iškilmingai duris atvėrė nauja moderni medicinos klinika „Ave Medica“. Kompaktiškos, bet jaukios, šviesios patalpos prisipildė malonaus šurmulio bei gėlių aromato – įkurtuvių proga kolektyvo pasveikinti susirinko visuomenės atstovai, Savivaldybės vadovai, kolegos iš kitų Kretingos mieste veikiančių medicinos įstaigų.

Įranga – moderni

Svečius šiltai sutikęs klinikos įkūrėjas klaipėdietis gydytojas onkologas-chemoterapeutas Grinvydas Butrimas pavedžiojo po jaukius gydytojų kabinetus, parodė kraujo tyrimų laboratoriją, supažindino su personalu, pavaišino specialiai tai progai iškeptu tortu ir kava.

„Idėja įkurti tokią kliniką mums su bendraminčiais brendo seniai, nes žinojom, kokių paslaugų trūksta Vakarų Lietuvoje, ypač mažesniuose miestuose, tarp jų – Kretingoje. Pacientai, norėdami patekti pas gydytojus specialistus, priversti laukti ilgose eilėse. Norint nuvažiuoti pasitikrinti į Vilnių, Kauną ar Klaipėdą, žmogui reikia ne tik papildomų lėšų, bet sugaišti dar daugiau laiko. Uždelsta liga gali turėti skaudžių pasekmių“, – sakė medikas, kurio tėvai ir seneliai kilę iš Plungės bei Salantų.

Naujoji klinika aprūpinta modernia šveicariška odontologijos įranga, skaitmeniniu japonišku rentgeno aparatu, o netrukus turės endodontinį mikroskopą, taip pat – daugiafunkcį ultragarso aparatą, leidžiantį tiksliai diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligas, aptikti ginekologinių, urologinių bei sąnarių ligų židinius. Ultragarso aparatu bus atliekami ir pilvo ertmės organų tyrimai. Anot G. Butrimo, su siuntimais besikreipiantiems pacientams šias paslaugas iš dalies arba pilnai kompensuos teritorinė ligonių kasa.

Šventės dalyviai ragavo specialiai iškepto torto, ant kurio puikavosi klinikos ir laboratorijos logotipai.

Dirbs profesionalai

Iš gydytojų-specialistų greitu metu dirbs ne tik kardiologas, traumatologas, akušeris-ginekologas chirurgas, dermatovenerologas, neurologas, reumatologas, ortopedas, bet ir onkologas bei pulmonologas. Pasak įstaigos vadovo, komanda sudaryta atsižvelgus į būsimų pacientų lūkesčius. Gyventojų sveikata rūpinsis ir patyrę, ilgametę patirtį turintys bei vietinių jau pažįstami medikai, ir jauni specialistai, įvaldę naujausius gydymo metodus, akiratį nuolat plečiantys Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose konferencijose bei mokymuose.

Birutės g. 1 įsikūrusioje klinikoje veikia ir kraujo tyrimų laboratorija „Antėja“, kuri taip pat pacientams užtikrins aukščiausio lygio paslaugas už priimtiną kainą. Pasak direktorės laboratorinės medicinos gydytojos Dangiros Babenskienės, „Antėjos“ procedūrų kabinetai įrengti 38-iuose Lietuvos miestuose, o Kretingoje lig šiol nebuvo.

„Paprastai į gydytojus žmonės kreipiasi, kai pajunta simptomus, ir liga būna prasidėjusi ar pažengusi. Mūsų misija – skatinti laiku išsamiai išsitirti kraują ir neleisti žmogui susirgti. Pastebėję postūmį ligos link, padedant „Ave Medica“ gydytojams, ligos priežastis galėsime pašalinti“, – teigė ji.

„Ave Medica“ direktorius Grinvydas Butrimas Kretingos ligoninės vyriausiajai gydytojai Ilonai Volskienei parodė naują odontologijos kabineto įrangą.

Linkėjo nepamiršti ir savęs

„Džiaugiamės, kad šioje permainų kasdienybėje mūsų gyventojams atsiveria dar viena galimybė pasirinkti šeimos gydytojus, gauti specialistų, ypač tų, kurių rajone trūkta, paslaugas“, – įkurtuvių proga sveikindama kolektyvą kalbėjo vicemerė Danutė Skruibienė. Įstaigai ji linkėjo kuo mažiau sergančių, tačiau kuo daugiau profilaktiškai besitikrinančių pacientų, nes yra įsitikinusi, jog, turint tokią modernią medicinos techniką bei kraujo tyrimų laboratoriją, bus galimybė anksčiau diagnozuoti sunkius susirgimus. Vicemerė linkėjo ir bendrystės su kitomis rajone esančiomis medicinos įstaigomis, pacientais bei rajono Savivaldybe, kuri, jei iškiltų problemų, pagal savo kompetenciją visada stengsis padėti.

Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė atviravo, kad ją maloniai nuteikė klinikoje dirbsiančių gydytojų-specialistų, ypač tų, kurių rajone trūksta, sąrašas.

„Kretingiškiai yra reiklūs, nepritrūkite kantrybės ir širdies šilumos, bet nepamirškite ir savęs – vienos dienos nepakaks, kad būtų pagerinti žmonių sveikatos rodikliai“, – šypsojosi ji.

Įkurtuvių proga klinikos kolektyvą taip pat pasveikino Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė, Visuomenės sveikatos biuro vedėja Viktorija Petrutytė.

---

Klinika „Ave Medica“ darbo dienomis dirbs nuo 7.30 iki 19.30 val.

Laboratorija „Antėja“ – nuo 7 iki 15 val.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas