Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darė bandymus, vaikščiojo kiaušiniais

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-11-07
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos I klasės mokiniai Matas Kairys ir Greta Drungilaitė pademonstravo, kaip galima vaikščioti kiaušiniais.

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įvyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtos mokslų praktinė konferencija „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“.

Pasak pradinio ugdymo mokytojos organizavimo grupės vadovės Nijolės Meškauskienės, pamokose ir popamokinėje veikloje, ypač, kai mokykloje duris atvėrė išmanioji klasė, kurioje – visa laboratorijos įranga, mokiniai kartu su mokytojais atlieka daug eksperimentų.

„Atėjo diena, kai apie tyrimo metodų taikymą norėjosi pasidalinti su kitais“, – sakė ji.

Pedagogės žodžiais, pats paprasčiausias eksperimentas, atliekamas pradedant problemos iškėlimu, hipotezės suformulavimu, priemonių parinkimu, baigiant rezultatų ir išvadų skelbimu, ugdo mokinių gamtamokslinį raštingumą.

„Jeigu dabas neatitinka eksperimento turinio, tai tyrimo prasmė lieka neaiški“, – įsitikinusi N. Meškauskienė.

Anot jos, pastaruoju metu išleista daug vaikus eksperimentuoti skatinančių knygų, tačiau svarbu, ar eksperimento tema atitinka mokinių patirtį, ar yra įdomi, ar įveikiama. Jeigu vaikui įdomu, jis įsitrauks į darbą ir sėkmingai jį atliks. O jei motyvo nebus, tai ir eksperimentas taps paviršutiniškas.

Konferencijoje 26 darbus, tarp kurių – „Ar galima vaikščioti kiaušiniais“, „Žalią pupą sodinau“, „Žalioji palangė“, „Rūkas“, „Bandymai su druska“, „Tyras vanduo – mano sveikatai“, „Rūgštinis, šarminis ar neutralus“, „Tulpių pražydinimas žiemą“, „Piešimas ant pieno“, „Dujų galia“, „Ugnikalnis“, „Vandens tankis“, „Plaukiojantis plastilinas“, „Dirbtinis sniegas“, „Laimingas vanduo – laimingas žmogus“ , – pristatė 57 pradinių klasių mokiniai iš 16-os ugdymo įstaigų.

„Sprendžiant pagal dalyvių, kurių suvažiavo ir iš Kauno, Palangos, Klaipėdos, Gargždų, Skuodo rajono Ylakių, Plungės, Telšių, Kartenos, Kurmaičių, Baublių, skaičių, konferencija pasiteisino. Labai džiaugiamės, kad šiemet mūsų partneriu tapo ir Kretingos muziejus, iš įvairių kampelių į Kretingą atvažiavusiems vaikams nemokamai leidęs aplankyti žiemos sodą“, – sakė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Raimunda Viskontienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas