Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šimtmečio takais keliavo pasitelkę meną ir kūrybą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-11-07
Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė (kairėje) pasidžiaugė buvusios mokinės Rasos Lazdauskaitės iniciatyva vesti užsiėmimus.

Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija saviraiškai neabejingus gimnazistus sukvietė į meno naktį „Šimtmečio takais“. Renginio iniciatorė – gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Sigita Vaicekauskienė, be saviškių mokinių, pasidžiaugti kūrybos teikiamomis emocijomis pakvietė ir Šakių Varpo mokyklos, Lukšių Vinco Grybo ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų atstovus. „Meno nakties kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusios mokyklos yra mūsų vykdomo projekto „Žvilgsnis į Lietuvą: Sūduva“ partnerės, kartu su mumis panorusios per meną, mokinių saviraišką paminėti ir artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį“, – teigė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė. Per renginį „Šimtmečio takais“ buvo sutelktos 22 kūrybinės dirbtuvės – dailės, muzikos, mados, meninės fotografijos, molio, odos, medžio, literatūros – vaikai kūrė žemaičių tarme, veikė gamtos mokslų laboratorija, skaitmeninis kinas, teatro, šokio studijos, vaikai į pasaulį žvelgė 3D formatu, išbandė programavimą, robotikos galimybes. Iš viso kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvavo 120 mokinių, juos užėmė 39 įvairių disciplinų mokytojai. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, jog kelio į mokyklą neužmiršta buvę mokiniai – viena jų Rasa Lazdauskaitė vedė kūrybines dirbtuves „Odos spalvos“, o gimnazistė abiturientė Augustė Gerikaitė šeimininkavo „Mados studijoje“.

Menine kūryba gimnazistes stengėsi sudominti ir dailės mokytoja Valdonija Karaliūnienė.

„Šis renginys užgimė mokinių iniciatyva – būtent jie inspiravo menų naktį, kuri į visumą susiejo mokomuosius dalykus, menus integravo į gamtos mokslus, kalbas. Mūsų, pedagogų, pastebėjimu, per tokią neformalią veiklą mokiniai motyvuojami kryptingai pasirinkti sau mėgstamas sritis, atsiskleisti, kam jie yra gabūs, ką mėgsta, kas patinka. Ir tai daryti jie gali laisva forma – pabuvoti visose dirbtuvėse, išbandyti save“, – renginio tikslus įvardino gimnazijos vadovė, neabejodama, jog formalaus ir neformalaus ugdymo sąsajos suteikia mokiniui kompleksinį supratimą ir platesnį matymą, numanymą svarbos tų dalykų, kurie yra reikalingi kasdien.

Stebėti robotus labiausiai patiko vaikinams – robotikos dirbtuvėms vadovavo mokytojas Aidas Kutelis.

Be kita ko, renginys taip pat buvo skirtas tam, kad ir pedagogai ieškotų formų, būdų sudominti jaunimą. Tai pasiteisino: vaikams labai patiko 3D, programavimo, robotikos užsiėmimai, teatro studija, nes tai jiems buvo nauja. Gali būti, kad nuo šių mokslo metų pradžios gimnazijoje veikianti teatro studija įkvėps gimnazijos administraciją teatro pamokas įtraukti į ugdymo planą – galimybė jas pasirinkti, vadinasi, patobulinti viešąjį kalbėjimą, minčių raišką, kas turi didelės įtakos asmenybės ūgčiai.

„Jaunimas yra labai kūrybingas, nuosekliai viskuo domisi, savo idėjomis ir mintimis lenkia netgi suaugusius. Reikia tik džiaugtis, kad nemaža dalis jaunimo yra kūrybingi, laisvi, tuo pačiu – motyvuoti ir žinantys kelius, kaip įgyvendinti savo idėjas. Pastebiu, jog iš jaunimo yra ko ir pasimokyti“, – mitą, kad šiuolaikinis jaunimas niekuo nesidomi, neigė A. Burbienė.

Ateityje gimnazija į šį tradicija tampantį renginį ketina pasikviesti daugiau dalyvių iš kitų mokyklų, tam pritaria ir mokytojai, geranoriškai dalyvavę ir numatę įdomių mokiniams veiklų.

Kūrybinėse dirbtuvėse užgimę meniniai darbai lapkričio 30 d. bus parodyti visuomenei per kasmet Kretingos rajono kultūros centre organizuojamą renginį „Rudens nostalgija“, o lapkričio 26 d. rajono mokiniai bus pakviesti į Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje rengiamą „Karjeros dieną“ – tradicinį renginį, kuriame dalyvauja universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos iš visos Lietuvos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas