Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 8 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Pyragų diena – akimirka gerumo mažiesiems ligoniams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-11-07
Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Augutienė ir už melioraciją atsakingas Liutauras Mockus įvykdė pernai prieš Kalėdas gautą užduotį – į aukų dėžutę įdėjo 50 Eur kupiūrą. „Tai viso mūsų kolektyvo indėlis“, – sakė jie.

Vakar Kretingos rajono savivaldybės darbuotojai darbo dieną pradėjo linksmai – nuo pat ankstyvo ryto į posėdžių salę jie rinkosi nešini namuose keptais vienas už kitą gardesniais pyragais, netrukus pakvipo ir kava. Idėją vadino prasminga „Anksčiau ant stalo dominuodavo obuolių pyragai, o šiemet jie kitokie – ir įmantresni, ir spalvingesni“, – sakė ketvirti metai akciją organizuojanti Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Vitalija Kubilienė. Pyragus kepė kiekvienas Savivaldybės skyrius. „Ketvirtadienį užteko apie artėjančią tradicinę akciją visiems pranešti, pirmadienį lūžo stalai“, – džiaugėsi Vitalija. Jos žodžiais, ne šiaip bėgančios, o įsimintinos dienos žmogaus gyvenime yra svarbiausios. Pyragų diena įsimintina ne dėl to, kad Savivaldybės darbuotojai iškepa ir prie bendro stalo ragauja vieni kitų atsineštus pyragus, bet kad tuo pačiu jie aukoja kilniam tikslui – sunkiai sergančio vaiko sveikatai pagerinti. Mažuosius ligonius padeda parinkti Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras. „Kasmet prašome keturių rajone gyvenančių vaikų pavardžių. Pasitariame tarpusavyje, taip pat su Socialinių reikalų ir sveikatos skyriumi, ir nusprendžiame, kam atiteks piniginė auka“, – paaiškino Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Į aukų dėžutę krito daugiausia 5 eurų kupiūros. Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Augutienė ir už melioraciją atsakingas Liutauras Mockus įmetė visą penkiasdešimtinę.

„Kasmet – gausiau ir gardžiau“, – pačių keptais pyragais nukrautu stalu džiaugėsi Savivaldybės administracijos darbuotojai.

„Per Savivaldybės Kalėdų vakarėlį visi administracijos darbuotojai traukė užduotis, kurias reikės atlikti per metus. Žemės ūkio skyrius Pyragų dienai turėjo iškepti trijų kilogramų svorio pyragą ir kilniam tikslui paaukoti 50 eurų. Skyriuje turime tris moteris – vedėją Ženetą Seniūnienę ir specialistes Ingridą Augutienę bei Aureliją Jurgutienę. Jos ir iškepė tris pyragus, o mus delegavo atnešti“, – juokėsi šio skyriaus specialistai Leonas Rimeika ir Alfonsas Vaišnoras.

Šiemet padės 5-tam vaikui

Vicemerė Danutė Skruibienė paaiškino, kodėl jos keptas, raudona žele trykštantis baltas pyragas šiemet toks mažylis. „Ant šio stalo padėjau Pyragų dienos simbolį. Didelį pyragą taip pat iškepiau, bet jį tuoj pat nuvešiu į Socialinių paslaugų centrą ir pavaišinsiu vaikus, kuriems mamos negali iškepti pyragų“, – teigė ji.

Pyragų diena Kretingos rajone švenčiama nuo 2014 m. Iniciatyvą palaiko visos Savivaldybės biudžetinės organizacijos, viešosios įstaigos, rajono seniūnijos. 2014-aisiais kartu sudėjus, buvo surinkta 1 tūkst. 100 litų, 2015-aisiais – 545 Eur, 2016-aisiais – 700 Eur.

„Vienais metais auką skyrėme 2 metų kretingiškio reabilitacijai, kitais – politraumą patyrusiai 15-metei, pernai – 8 mėnesių vaikui, turinčiam įgimtą širdies ydą ir 4-erių berniukui, kurio sutrikusi raida“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Anot jo, šeimų, kurioms paaukoti pinigai, pavardės neskelbiamos. Apie auką jos sužino gavusios kvietimus apsilankyti mero Juozo Mažeikos kabinete.

„Labai gerai, kad Vitalijos pradėta iniciatyva gyvuoja, kad ir visuomenė pamato, jog čia, Savivaldybėje, nedirbam kokie nors nejautrūs biurokratai, kuriems visai nerūpi rajono žmonės“, – sakė meras.

Pavakarę V. Kubilienė informavo, kad šią Pyragų dieną surinkta beveik 500 Eur.

„Tai dar ne viskas, aukų dėžutė dar papilnės, kai gausime duomenis iš visų seniūnijų“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas