Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ieškoti vagių šokosi visas miestelis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-11-07
Kartą nukentėjęs nuo vagių Gintaras Žiobakas pasidžiaugė, kad šįsyk Kartenos bendruomenė aktyviai sureagavo į bandymą apvogti dar vienų karteniškių namus. „Gal dabar vagys bebijos lįsti į mūsų miestelį“, – tikėjosi G. Žiobakas.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kartena nemiegojo – kelios dešimtys miestelio vyrų ir jaunuolių atbėgo į pagalbą ieškant trijų vagių, kurie buvo pastebėti išbėgantys iš vieno gyvenamojo namo. Nors vieną įtartiną asmenį pavyko sulaikyti, tačiau kai kurie karteniškiai prisipažino – kitą kartą, ko gero, jie policijos nebesikvies ir surengs savo teismą.

Karteniškis Gintaras Žiobakas pasakojo, kad vagys į jo namus buvo įsibrovę spalio 5 dieną, tačiau nieko išnešti nespėjo, nes pabėgo, išgąsdinti namo parvažiavusio sūnaus.

Tad žinia, kad penktadienio vakarą vagys taikėsi apvogti ir kaimynystėje esantį draugų namą, sujaudino G. Žiobako šeimą.

Paieškos vyko miške

G. Žiobako žiniomis, šio namo šeimininkai buvo išvykę, tačiau jie telefonu gavo suveikusiosios signalizacijos pranešimą, tad paprašė kito kaimyno skubiai nulėkti ir patikrinti situaciją. Šis ir išvydo iš namo išbėgančius du, o paskui – ir dar vieną asmenį.

Žinia apie tai žaibiškai pasklido iš lūpų į lūpas, o taip pat – ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ – G. Žiobakas įsitikinęs, kad iš viso susirinko beveik 100 vyrų, atsiliepę į prašymą padėti sugauti vagis.

„Namas stovėjo pamiškėje, tad vagys nubėgo į mišką. Mes nakties laiku po jį braidžiojom plikom rankom, ieškodami vagių. Kai pagalvoji, čia galėjo ir tragedija viskas pasibaigti – o jei ką nors būtų pridaužę ar užmušę, – kalbėjo G. Žiobakas. – Susirinko daug jaunimo, suvažiavo su mašinomis – pakeleiviai klausinėjo, kas pas mus vyksta, kad toks sujudimas, tiek aplink šviesų. Tuo, kad bendruomenė tokia stipri, tikrai galime pasidžiaugti.“

Šios pastangos nebuvo bevaisės – pastebėję, kad prie vieno kelio, pridengiamas krūmų šakų stovi automobilis, o jame sėdi asmuo, karteniškiai savo automobiliais jį užblokavo. Maždaug 30 metų vyrą jie perdavė policijai.

Vagis paspruko

Ir nors policija į vagių paieškas atvyko greitai, tačiau G. Žiobakas įsitikinęs, kad pareigūnai per vėlai atsivežė tarnybinį šunį bei droną.

„Kol žmonės be ginklų braidė po mišką, policija stovėjo ant kelio – įdomiai tai atrodė. O paskui policija užsidės ženkliuką, kad „štai, mes sulaikėme“? Policija droną pakėlė tik po trijų valandų – per tiek laiko visi kiti vagys jau buvo išsilakstę,“ – įsitikinęs G. Žiobakas.

Vyras teigė esąs nusivylęs policija dar ir dėl to, kad jo paties namą buvo bandyta apvogti spalio 5 dieną, tačiau pareigūnai, G. Žiobako įsitikinimu, šiam tyrimui skyrė per mažai pastangų.

Kad apie 20 val. namuose, pasišviesdamas žibintuvėliu, darbuojasi vagis, pastebėjo netoliese buvęs G. Žiobako sūnus – jis automobiliu įvažiavo į kiemą, o ilgapirštis tą akimirką nėrė pro langą ir, peršokęs tvorą, pasišalino. Namiškiai rado ne tik sugadintą langą, bet ir sužalotą namuose laikomą rusų toiterjerą – šuneliui buvo praskelta galva.

Ėmėsi tirti patys

G. Žiobakas pasakojo, kad policijos pareigūnai buvo atvykę į jo namus ir užfiksavo, jog langas yra apgadintas, tačiau jų esą nedomino kitos to vakaro detalės, kurios galbūt būtų padėjusios atskleisti, kas kėsinosi įvykdyti vagystę. Kad sužinotų to vakaro aplinkybes, G. Žiobakas pasakojo, jog jis, jo sūnūs, giminaičiai įdėjo daug pastangų, apklausė ne tik savo miestelio, bet ir kitose gyvenvietėse gyvenančius žmones ir taip šį tą išsiaiškino.

„Bet niekam tai neįdomu. Buvau nuėjęs ir pas Kretingos policijos viršininką: atrodė, kad mano žodžiai – kaip į sieną. Net pavardės nepaklausė, kas aš toks esu. Taip kalbėjo, kad supratau, lyg taip turi būti, nes juk butus net ir dienos laiku apiplėšia. Dar patarė ir patiems savo būstą saugoti, – kalbėjo G. Žiobakas. – Ką gi, gausime kurti grupes ir eiti su mietais saugotis – kito kelio nėra. Tik kai kitą kartą vagį pagausime, tarpusavyje pasišnekėjome, kad policijos nebekviesime – surengsime linčo teismą. Ką daryt, jei kitokių priemonių nebėra šioje teisinėje valstybėje, o žmonos, vaikai bijo būti namuose vieni?“

G. Žiobako teigimu, yra bendrų dalykų, kurie sietų bandymus apvogti ir jo, ir draugų namus, tad neatmeta tikimybės, jog abu kartus Kartenoje galėjo darbuotis tie patys ilgapirščiai.

Byla nėra nustumta į šalį

„Pajūrio naujienoms“ vakar nepavyko pakalbinti Kretingos rajono policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko, nes jis dalyvavo kursuose ir negalėjo atsiliepti telefonu. Tačiau pasikėsinimą apvogti G. Žiobako namus tirianti Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Renata Liebė patikino, kad ši byla nėra atidėta į šalį.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas ir mes negalime visko komentuoti, pasakoti – tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad policija nedirba. Asmuo bet kuriuo metu gali savo parodymus papildyti ir kiekvienu atveju informaciją tikriname, o tai, kad kai kurios detalės yra visiems išpasakojamos, išviešinamos, tyrimui gali net pakenkti“, – perspėjo R. Liebė.

Jos kolega vyriausiasis tyrėjas Vaidas Mažonas pritarė, kad žmonių noras patiems surengti linčo teismą gali baigtis teistumu jų pačių atžvilgiu. „Asmuo nėra kaltas, kol tai nėra įrodyta. Žmonės pamato ne vietinį asmenį savo gyvenvietėje ir jiems jau viskas aišku – „aišku“, kol jis nenusisamdo advokato ir tuomet kiekvienas neapgalvotas policijos žingsnis gali atsisukti prieš ją pačią, perniek paverčiant įdėtą darbą. Mums tikrai įdomios ir visos smulkmenos, informacija, kurią gauname, analizuojame ir ja dalinamės su kolegomis Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate.“

Įtariamasis suimtas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį Kartenoje sučiuptas asmuo yra suimtas 2 mėnesiams, nes įtariama, kad jis gali slapstytis ir trukdyti procesiniams veiksmams. „Be to, jis jau praeityje buvo teistas už narkotikų platinimą“, – informavo A.Grauslienė.

Įtariamasis nėra Kretingos rajono gyventojas.

A. Grauslienė taip pat paaiškino, kad Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas turi 2 dronus ir su jais dirba tik apmokyti specialistai – jei jie iškviečiami nedarbo laiku, gali užtrukti, kol jie į iškvietimą atvyksta iš namų. „Deja, bet taip yra, kad kiekvienas komisariatas neturi drono“, – teigė A. Grauslienė.

Pasak jos, ta pati daugiau laiko reikalaujančio atvykimo į vietą priežastis egzistuoja kalbant ir apie kinologus su šunimis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas