Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Matematikų pelėdos vėl paliko Kretingą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-11-03

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko 16-oji komandinė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti.

Komandinė jaunųjų matematikų olimpiada kasmet sutelkia daug dalyvių. Šiemet jų buvo 102.

Galimų balų skaičiaus nesurinko

Iš viso dalyvavo 25 komandos. Užduotis joms parengė Šiaulių universiteto Matematikos ir informatikos katedra. Per dvi valandas moksleivių komandos turėjo išspręsti 10 uždavinių.

Pasak Kretingos rajono švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Aušros Zebitienės, sprendžiant pagal surinktų taškų skaičių, jos nebuvo lengvos. Komandos daugiausiai galėjo surinkti 50 taškų, tačiau tiek nesurinko nė viena. Mažesniųjų klasių grupėje didžiausias surinktas balų skaičius buvo 23, o vyresniųjų klasių grupėje – 35.

Kiekvieną komandą, kurių buvo ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Klaipėdos, Palangos, Plungės, Skuodo, Gargždų, Šilutės, atlydėjo matematikos mokytojai. Jie kartu su Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakulteto dekanu Dariumi Šiaučiūnu bei Informatikos ir matematikos katedros docente Karolina Peseckiene dalyvavo ir vertinant darbus, tačiau buvo atsižvelgta, kad nepakliūtų jų pačių mokinių darbai.

Svarbiausia – sutelkti gabius

Kol buvo skaičiuojami rezultatai, jaunieji matematikai pasižiūrėjo Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ spektaklį „Pabėgimas į Akropolį “, o Šiaulių Didždvario gimnazijos matematikos mokytoja Aistė Venclovienė pedagogus pakvietė į paskaitą „Kas skatintų matematikos mokymosi motyvaciją“.

„Kaskart viliamės, kad olimpiadą laimės kretingiškiai vaikai, tačiau tas taip trokštamas prizas – išmintingoji pelėda – kaip išskrenda kitur, taip išskrenda. Vis tiek džiugu – svarbiausia, kad ši tradicinė olimpiada kaskart sutraukia didžiulį būrį matematikai gabių Lietuvos mokinių. Šiemet jų dalyvavo 102“, – sakė A. Zebitienė.

Komandos-nugalėtojos pereinamasis prizas didžioji pelėda, skiriama vyresniųjų klasių komandai, ir mažoji, kuri skiriama I-II klasių mokiniams, išplasnojo į Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją. Mažoji ten nutūpė visam laikui, nes, pagal olimpiados nuostatus, šios gimnazijos mokiniai nugalėtojais tapo trejus metus iš eilės.

Antrąją vietą laimėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, o trečiąją – Pranciškonų gimnazijos III–IV klasių komandos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas