Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Veiklos prioritetas – visuomenės švietimas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-11-03
Naujasis Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Eugenijus Bertašius.

Vakar Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvui prisistatė naujasis jos viršininkas – Eugenijus Bertašius, šį mėnesį pasitiksiantis 28-ąjį gimtadienį. Dešimtuosius darbo metus priešgaisrinės saugos srityje skaičiuojantis E. Bertašius teigė, jog jo svarbiausias prioritetas būsiąs visuomenės švietimas. Tai jis akcentavo ir vakar rytą įvykusiame susitikime su rajono vadovais.

Į Kretingos rajono savivaldybę E. Bertašių atlydėjo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis, kuris pats šias pareigas pradėjo eiti liepos mėnesį ir iki šiol neturėjo progos susitikti su rajono vadovais.

Naujasis Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas E. Bertašius Vilniaus Gedimino technikos universitete yra įgijęs transporto inžinerijos išsilavinimą, o savo karjerą pradėjo Mažeikiuose, iš kurių pats yra kilęs – 3,5 metų dirbo „Mažeikių naftos“ objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Persikėlęs į Klaipėdą, kur ir sukūrė šeimą, E.Bertašius dirbo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos viršininko pavaduotoju.

„Turiu patirties, sukaupiau žinių, tad norisi eiti į priekį“, – sakė E. Bertašius, „Pajūrio naujienų“ paklaustas, kodėl apsisprendė kandidatuoti į Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovus. E. Bertašius teigė, kad pradėjęs dirbti Kretingoje, pirmiausiai nori susipažinti su kolektyvu, išanalizuoti esamą situaciją, o tada spręs, kokius pokyčius būtų reikalinga padaryti.

„Didelį dėmesį skirsiu švietimui – juk geriau užkirsti kelią gaisrams kilti, negu paskui juos gesinti. Turiu minčių, kokios veiklos būtų galima imtis, įtraukiant rajono gyventojus“, – teigė E. Bertašius.

Susitikimas Savivaldybėje (iš dešinės): Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis, Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Eugenijus Bertašius, vicemerė Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir jo pavaduotojas Povilas Černeckis.

Kaip svarbiausią tikslą, kuris keliamas visų apskrities tarnybų vadovams – sumažinti gaisrų skaičių, aktyviai užsiimant prevencine veikla, įvardijo ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas M. Garbenis per susitikimą su Kretingos rajono meru Juozu Mažeika, jo pavaduotoja Danute Skruibiene, administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku ir jo pavaduotoju Povilu Černeckiu.

„Patys skaudžiausi gaisrai yra gyvenamajame sektoriuje: žūva žmonės, sunaikinamas jų turtas. Verslo subjektai prie galimo gaisro pavojaus yra labiau prisitaikę ir tokių gaisrų yra vos 1 proc. nuo bendro gaisrų skaičiaus“, – teigė M. Garbenis.

Kretingos rajono merui užsiminus apie Savivaldybei pavaldžias keturias ugniagesių komandas, kurias stengiamasi pagal išgales aprūpinti kuo geriau, M. Garbenis pripažino, kad jos yra svarbios partnerės statutiniams ugniagesiams-gelbėtojams, nes įvykio vietoje pasirodo pirmosios.

„Taip pat su Savivaldybe mūsų tarnybą sieja ir civilinė sauga – galiu pasidžiaugti, kad Kretingos rajone bendradarbiavimas šioje srityje yra glaudus“, – sakė M. Garbenis.

Rajono vadovai prisiminė ir tai, kad gaisrinė prieš metus persikėlė į naują vietą, kur darbo sąlygos yra kur kas geresnės. „Tačiau yra ir trūkumų – patalpos šildomos elektra, todėl svarstome, kaip reikėtų sumažinti šiuos kaštus, – sakė M. Garbenis, papasakojęs, ir koks likimas laukia senojo gaisrinės pastato, esančio Kęstučio g. – Buvo trys galimi variantai: pasiūlyti pastatą kam nors išsinuomoti, kad taip gautume papildomų lėšų; perduoti Savivaldybei, kažką gaunant mainais, pavyzdžiui, technikos ar įrangos – šių galimybių nepavyko išnaudoti. Tad dabar liko tik viena išeitis – jau rengiame dokumentus, kad pastatas būtų perduotas Turto bankui.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas