Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 51 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį sekmadienį, spalio 29-ąją, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčiai minint 110 metų sukaktį, palangiškiams bei kurorto svečiams buvo atvertas bažnyčios bokštas su įrengta apžvalgos aikštele.

Po iškilmingų vidudienio šv. Mišių visi norintieji nedidelėmis grupėmis galėjo pakilti į bažnyčios bokšto 21 m aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Iš nedidelės, vos 18 kv. m ploto, apžvalgos aikštelės lankytojai grožėjosi šėlstančios jūros vaizdu bei Palangos panorama iš paukščio skrydžio. Jie taip pat galėjo apžiūrėti ir bažnyčios laikrodžio bei varpo mechanizmus.

Palangos bažnyčia, minėdama 110 metų sukaktį, parapijos klebono Mariaus Venskaus žodžiais, įžengia į naują bažnyčios gyvenimo etapą. „Bažnyčia yra Dievo artumo ženklas, joje kiekvienas turi savo istoriją – Palangoje gimusieji ir šiame mieste gyvenantieji. Tad bažnyčios sukaktis yra puiki proga pamąstyti ir apie šio miesto bendruomeniškumą, kuris netrukus atsispindės bažnyčios bokšte įrengtoje ekspozicijoje“, – kalbėjo klebonas.

Jo žodžiais, lipdami į bokštą, žmonės galės pamatyti, kokia Palanga buvo anksčiau ir kokia yra dabar, kaip keitėsi miestas ir jo žmonės. Pabaigus įgyvendinti bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektą, bokšte bei tarpinėse laiptų aikštelėse bus eksponuojamos senosios Palangos nuotraukos, dokumentai, senoviniai bažnytiniai drabužiai bei knygos.

Vykdant projektą, teigė M. Venskus, ne vien įrengta apžvalgos aikštelė, bet ir suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos bokšto žaliuzės, restauruoti ir įstiklinti spalvoti vitražai. Tačiau kol kas, įgyvendinus tik vieną projekto etapą – suremontavus bokštą bei įrengus apžvalgos aikštelę – visuomenė apžiūrėti renovuotą objektą buvo pakviesta tik vieną dieną – sekmadienį. Neužilgo duris vėl užvers ir varpinė, – lankytojus jie bepakvies tik balandį, kada bus užbaigta rengti ekspozicija. Bokšto apžvalgos aikštelėje taip pat bus sumontuoti du monokliai-teleskopai.

Bažnyčios bokštas tvarkomas Palangos parapijos bei Palangos miesto savivaldybės iniciatyva iš ES lėšų. Bendra projekto vertė – 157,5 tūkst. Eur, iš jų 102 tūkst. Eur – ES lėšos, Palangos miesto savivaldybė bokšto tvarkybai skyrė 55,5 tūkst. Eur.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas