Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 4 %
Naktį6°C debesuotumas 93 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonų gimnazijai atstovaus Strasbūre

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-10-31
Pranciškonų gimnazijos gimnazistų komanda, iškovojusi pagrindinį Euroscola konkurso prizą – kelionę į Europarlamento būstinę Strasbūre.

Pranciškonų gimnazijos komanda, kurią sudaro I-IV kl. gimnazistai, vadovaujami geografijos mokytojo Viliaus Adomaičio, dalyvavo Europos Parlamento suorganizuotame Euroscola konkurse, kurį laimėję iškovojo teisę savo mokyklai ir Lietuvai atstovauti Strasbūre įvyksiančiuose Europos jaunimo debatuose, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą.

Jie vyks anglų ir prancūzų kalbomis, ir debatuose dalyvaus per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių. Be konkursą laimėjusios komandos, Europos Parlamento būstinę Strasbūre aplankys gerokai gausesnė Pranciškonų gimnazijos delegacija – konkurso nugalėtojai laimėjo kelionę 24 asmenims.

Europos Parlamento organizuojamas Euroscola konkursas, paaiškino V. Adomaitis, vyksta visose ES valstybėse, – kiekvienoje jų suformuojama 12 pogrupių, kurių nugalėtojas ir laimi prizą – kelionę į Strasbūrą, o jos išlaidas iš dalies padengia Europos Parlamentas.

„Tai – aukšto lygio konkursas, kuriam laimėti reikia labai daug išsamių žinių ne tik apie Europos valstybes, bet ypač – apie ES institucijų veiklą. Mūsų komanda tarp visų pogrupių Lietuvoje surinko daugiausia taškų. Pasirodėme, jog esame stiprūs žiniomis ir komandiniu darbu“, – teigė komandą konkursui parengęs mokytojas.

Jis neslėpė, jog mokiniai konkursui iš esmės pradėjo rengtis dar nuo praėjusių metų, ir tada dalyvaudami konkurse užėmė III vietą pogrupyje. Per metus mokiniai subrandino žinias, patirtį, ir to rezultatas – sėkmė ir iškovotas pagrindinis prizas.

V. Adomaitis neabejojo, jog įgytos žinios mokiniams pravers ir ateityje: gyvename Europos Sąjungoje, o apie joje veikiančias pagrindines institucijas, Europos teisę, žmogaus teises dažnas pilietis nelabai ir išmano.

Kelionė į Strasbūrą rengiama vasario 9 d. Suvažiavus visų Europos valstybių atstovams, jaunimas mišriose komandose ne tik mokysis bendradarbiauti, bet ir, kaip tikri europarlamentarai, gvildens klausimus, susijusius su jaunimo problemomis, priims pasiūlymus, sprendimus.

Geografijos mokytojo V. Adomaičio Euroscola konkursui parengti ir konkursą laimėję Pranciškonų gimnazijos mokiniai mūsų rajone – ne pirmieji, kurie vyks į Strasbūrą: prieš kelerius metus tokį konkursą buvo laimėję Vydmantų mokyklos, dabar – gimnazijos, vaikai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas