Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lankydami piliakalnius pažino savo kraštą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-10-31
„Pilsots“ klubo nariai konferencijos dalyviams savo pasakojimu ir pasirodymu paliko neišdildomą įspūdį.

Į respublikinę I-IV klasių mokinių konferenciją „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“ Skuodo, Rietavo bei mūsų, Kretingos, rajono mokymo įstaigų pradinukus, jų mokytojus subūrė Kurmaičių pradinė mokykla. Ši konferencija – tai veiklos ir darbų, skirtų Piliakalnių metams, apibendrinimas, galimybė pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalinti gerąja patirtimi. Konferencija „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“, kurios globėjas – mūsų rajono meras Juozas Mažeika, iš esmės buvo atiduota į vaikų rankas: mokiniai, padedami savo mokytojų, parengė pranešimus, kuriuose atspindėjo savo įspūdžius, patirtus lankant piliakalnius, ir kuriais gyvai, iliustratyviai perteikė įgytas istorines žinias.

„Pagal Geros mokyklos koncepciją sėkmingos mokyklos veiklos požymis yra ne tik geri ugdymo, mokymosi rezultatai, bet ir įsimenančios, prasmingos, malonios gyvenimo mokykloje patirtys. Manau, jog šių metų veiklos, skirtos Piliakalnių metams, ir yra vienos tokių“, – kad vaikus pavyko sudominti piliakalnių tema, teigė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Rajono meras Juozas Mažeika, pastebėjęs, jog konferencija rengiama ne dėl „paukščiuko“, Kurmaičių pradinės mokyklos direktorei Loreta Jurgutienei dovanų įteikė knygų.

Konferencijos dalyviams, svečiams – be rajono mero, konferenciją pagerbė vicemerė Danutė Skruibienė, Švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė, Kretingos muziejaus muziejininkė Jurgita Paulauskienė bei kiti, – mokyklos vadovė pristatė, kas nuveikta Piliakalnių metams paminėti.

Pirmiausia, mokiniai dalyvavo mokyklos inicijuotame dailyraščio konkurse „Mano plunksnelė 2017“ – konkursui buvo parinktas tekstas apie Kurmaičių piliakalnį. Po to I-IV klasių mokiniai vykdė projektą „Nuo piliakalnio ant piliakalnio – būk gidas savo šeimai“: mokiniai ne tik su savo mokytojomis, bet ir su šeimos nariais lankė piliakalnius – krašto ir šalies, domėjosi jų istorija, fotografavo, galų gale – kartu su tėvais iš įvairių medžiagų kūrė pilių maketus, kurie buvo eksponuojami konferencijos dieną.

„Turime galimybę susirinkti ir pasidžiaugti nuveiktais darbais. Tačiau labiausiai džiugina, kad apie tai kalba patys mokiniai – pagrindiniai konferencijos pranešėjai. O mūsų, pedagogų, užduotis – išmokyti vaikus nebijoti iššūkių, pasitikėti savimi ir sudaryti galimybes ugdytis oratorinius viešo kalbėjimo gebėjimus“, – kalbėjo L. Jurgutienė.

Konferenciją nuotaikingai pradėjo Kretingos meno mokyklos birbynininkai, vadovaujami mokytojo Donato Merkelio.

Pasibaigus pranešimų laikui, su vaikais susitiko ir bendravo Istorijos, rekonstrukcijos ir kultūros populiarinimo klubo „Pilsots“ nariai – jie, vilkėdami kuršių genties, gyvenusios dabartinėje mūsų gyvenamoje teritorijoje, drabužiais, atsivežė autentiškų ginklų, papasakojo apie kuršių buitį, kovas su danais ir švedais, surengė inscenizuotą kuršių kovą su priešais. Visa tai vaikams padarė didžiulį įspūdį.

Vaikai spėjo pasivaržyti ir viktorinoje „Ką sužinojau apie piliakalnius?“, o po renginio pasidalino savo samprotavimais apie įgytą naują patirtį.

„Pastebime, jog mokinių dalyvavimas įvairiuose projektuose, teminiuose renginiuose sudaro labai plačias galimybes lavinti mąstymo, kūrybiškumo, lyderystės ir kitus gebėjimus, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius“, – konferencijos nauda neabejojo Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė.

---

Respublikinei I-IV kl. mokinių konferencijai „Nuo piliakalnio ant piliakalnio“ pranešimus parengė Kurmaičių pradinės mokyklos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Darbėnų ir Salantų gimnazijų pradinių klasių mokiniai bei renginio svečiai – Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos ir Skuodo rajono Ylakių gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas