Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Tu netekai mašinos, dabar pati būsi parduota“, – tokius žodžius nukentėjusioji G. N. teigė išgirdusi iš 41 metų kretingiškio Vytauto Butkaus, kuris kaltinamas šių metų kovo 13 dienos vakarą nuo 20 iki 22 val. neteisėtai atėmęs jai laisvę. Vyras savo kaltės neprisipažino, tačiau jam teisme teko aiškintis ir dar dėl dviejų nusikalstamų veikų.

G. N. teisme pasakojo, kad kovo 13 dieną ji kaimynystėje gyvenančio V. Butkaus namuose atsidūrė tik dėl to, kad čia, paskambinęs telefonu, pasikvietė bendras pažįstamas A. R. Išvakarėse šiam vaikinui G. N. buvo patikėjusi savo automobilį, bet kadangi jis vairavo, būdamas neblaivus, ir įkliuvo policijai, transporto priemonė atsidūrė saugojimo aikštelėje.

Tad tikėdamasi sužinoti, kokios yra galimybės atgauti prarastą automobilį, G. N. tikino ir nuėjusi pas V. Butkų. Ten, pasak G. N., jau buvo susirinkusi kompanija, tad prisipažino, kartu su ja alkoholiu pasivaišinusi ir pati.

„Vytautas susipyko su tokia Viktorija, kuri išėjo. Todėl Vytautas manęs paprašė važiuot kartu, surasti tą Viktoriją, pasakė, žino, kur ji yra. Bet mums pradėjus važiuoti, jis „pasinešė“ Plungės link“, – pasakojo G. N.

Ji teigė atsidūrusi kažkokiame kaime pas V. Butkaus pažįstamą namuose – ten vyrai gėrė naminę degtinę, o ji prašiusi parvežti namo ar bent pasakyti, kur atsidūrusi. Išėjusi į lauką G. N. telefonu skambino savo pažįstamam J.V., prašydama, kad šis parvežtų, tačiau ji jam negalėjo nurodyti konkretaus adreso, todėl šis, pasivažinėjęs automobiliu, niekaip jos nerado.

Tampė už plaukų

Galiausiai, toliau pasakojo G. N., V. Butkus nusprendė važiuoti atgal į Kretingą – sustojo prie parduotuvės „Aibė“ Klaipėdos g., čia jau buvo atvažiavęs ir J. V. su draugu. „Persėdau į J. V. mašiną, bet iš jos mane ištempė Butkus, paėmęs už plaukų, čiupęs už rūbų. Jis pasodino mane atgal į savo automobilį ir užrakino duris. Išsigandau, todėl pradėjau skambinti policijai“, – pasakojo G. N.

Pasak jos, V. Butkus dar trumpai šnektelėjęs su J. V. ir su juo buvusiu draugu, grįžo į mašiną. „Nežinau, koks greitis galėjo būti, bet mes pradėjome lėkti Klaipėdos link, o jis man pasakė: „Tu netekai mašinos, dabar pati būsi parduota“. Išsigandau. Pradėjau gražiai prašyti, kad sustotų, o jis apsisuko ir nuvažiavo prie geležinkelio tilto Bajoruose. Atidarė duris, ištempė mane lauk, trenkė į veidą, kelis kartus spyrė į pilvą, net apsišlapinau. Jis pasakė, kad mane užmuš, – įvykius prisiminė G. N. – Paskui nežinau, kas įvyko, bet nei iš šio, nei iš to, po kokių 2 min., jis tarsi persimainė – įdavė man automobilio raktelius, pasakė: „Imk, turėsi su kuo vaiką vežioti“. Visas mūsų pokalbis buvo įrašytas, nes aš tada, kai skambinau policijai, nebuvau padėjusi ragelio ir visą laiką įjungtą telefoną laikiau kišenėje.“

Tikino, prievarta automobilyje nelaikęs

Nors G. N. istorija skamba kaip košmaras, tačiau V. Butkus tikino, kad ji išgalvota – esą su G. N. jokios Viktorijos neieškojęs ir Plungės link nevažiavęs.

„Visų pirma ji jau prieš tai parą gėrė kaimynystėje, o paskui atėjo pas mus, prisijungė prie baliaus. O prie parduotuvės Bajoruose atvažiavome nusipirkti degtinės. Ten susitikome ir jos draugus, kurie irgi atvažiavo to paties. Važiuodami nuo parduotuvės apsibarėme, nuvažiavome prie tilto – ji išlipo iš mašinos, gal aš ją ir pastūmiau 2 kartus. Gal aš ją ir ištempiau – pridirbo ji man mašinoje, apsišlapino, tai ir pasakiau, kad eitų lauk. Bet nebuvo taip, kad muščiau ar spardyčiau, – dėstė V. Butkus. – Ji bet kada galėjo išlipti iš automobilio ir išeiti, nebuvau jos užrakinęs. O ir po visko mes toliau dar gėrėm pas mane.“

G. N. pozicijos neparėmė ir liudytojas J. V., kuriam nukentėjusioji skambino, kad šis atvyktų jos pasiimti iš nežinomo kaimo, esančio pakeliui į Plungę. „Ji buvo išgėrusi ir, kiek mes važinėjomės, ji niekaip nesugebėjo pasakyti, kur ji yra“, – teisme teigė J. V., prisipažinęs ir pats tą vakarą buvęs neblaivus.

J. V. tikino, kad pagaliau susitikus prie parduotuvės Bajoruose jis nepastebėjęs, kaip G. N., kuri persėdo į jo automobilį, netrukus iš jo išlipo. Tuo metu jis buvo nuėjęs parduotuvės link, tačiau grįždamas pamatė, kaip V. Butkus atidaro savojo automobilio duris ir G. N. į jį įsėda. „Nemačiau, kad temptų“, – tvirtino liudytojas.

Sukėlė eismo įvykį

V. Butkui taip pat teko teisme aiškintis ir dėl to, kad jis 2015 metų gegužės mėnesį neblaivus sukėlė eismo įvykį, kurio metu buvo sužalotos dvi moterys. Jas V.Butkus vežė savo motociklu „Honda“, nors jis buvo dvivietis.

„Ne tokie stori, sutilpom“, – teisme paaiškino V. Butkus, kuriam po įvykio buvo nustatytas 1,64 promilės girtumas.

Kelio Kretinga–Skuodas 9-ajame kilometre V. Butkus bandė lenkti priekyje važiavusį lengvąjį automobilį „VW Passat“, kuris tempė priekabą. Šio automobilio vairuotojas teisme liudijo, kad jam pradėjus sukti kairėn, į šalutinį kelią, iš galo atvažiuojančio motociklo nebuvo matyti ir jau buvo beveik pabaigęs manevrą, kai staiga pajuto smūgį į priekabą.

„Išlipau – už 40-50 metrų trys kūnai guli“, – teisme pasakojo automobilio vairuotojas, kuris ir dabar atsimena, kokį išgąstį ir siaubą tąkart patyrė.

Nors tąsyk šalmą dėvėjo vienintelis V. Butkus, tačiau eismo įvykis baigėsi ganėtinai laimingai – abiem keleivėms buvo padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas. Automobilio vairuotojas įsitikinęs, kad tragedijos pavyko išvengti dėl to, kad motociklas, atsitrenkęs į priekabą, praslydo jos šonu ir taip buvo sušvelnintas smūgis.

Tai, jog automobilis su priekaba buvo beveik baigęs posūkio manevrą, teisme patvirtino ir įvykį mačiusi liudytoja.

Pamokė, kad kišasi ne į savo reikalus

Be to, V. Butkus kaltinamas ir viešosios tvarkos sutrikdymu – 2017 metų balandį jis Darbėnuose, prie parduotuvės, smogė į veidą 19 metų vaikinui.

„Paklausiau, kodėl nesutvarkė draugo automobilio – šį Butkus remontavo. Pradėjo mane stumdyti, bet aš nesileidau apverčiamas, tuomet ranka trenkė man į veidą“, – teisme pasakojo nukentėjusysis, prisipažinęs, kad ir pats tąkart buvęs neblaivus.

Dėl sužalojimo vaikinas kreipėsi į medikus – šie nustatė, kad jam trūko žandikaulis, kuris po ankstesnės traumos jau buvo sugijęs.

V. Butkus teisme paaiškino, norėjęs pamokyti ne į savo reikalus besikišantį vaikiną – esą pats automobilio savininkas irgi buvęs kartu kompanijoje, tačiau jokių priekaištų neišsakė. „Tvarkiau tą automobilį, bet ten skenduolis buvo, nieko nepadarysi“, – sakė V. Butkus.

Prokuroro pastebėjimu, V. Butkus, nors anksčiau ir neteistas, tačiau, akivaizdu, nesugeba gyventi visuomenėje ir laikytis įstatymų, todėl privalo būti izoliuotas. Už visas tris nusikalstamas veikas prokuroras teismui pasiūlė V. Butkų nuteisti, paskiriant galutinę bausmę – 90 parų arešto ir uždraudžiant 3 metus vairuoti transporto priemones.

Pats V. Butkus, tardamas baigiamąją kalbą, gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų ir teigė, kad tada, kai išsigydys sužalotą ranką, jis yra pasiryžęs įsidarbinti, jog galėtų atlyginti padarytą žalą. „Atsiprašau nukentėjusiųjų, kas įvyko“, – sakė jis, teismui priminęs, kad turi du nepilnamečius vaikus ir paprašęs neskirti griežtos bausmės.

Teismas nuosprendį skelbs lapkričio 8 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas