Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Tarp objektų, kuriems numatyta 2018 metais skirti finansavimą, – Kretingos mieste esančios žvyruotos Panevėžio g. kapitalinio remonto darbai ir projektavimas.

„Tai yra negera praktika, kai susirenkame į tarybos posėdį ir prasideda „pageidavimų koncertas“. Neturėtų taip būti“, – šitaip tarybos narys Vytautas Ročys reagavo į kilusias diskusijas, svarstant klausimą dėl kelių prioritetinės eilės sudarymo. Šie objektai bus finansuojami iš 2018 metų LR kelių priežiūros ir plėtros programos bei kitų metų Savivaldybės biudžeto lėšų.

Sprendimo projektą tarybai pristačiusi Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, paaiškino, kad patvirtinus objektų eilę bus galima vykdyti viešųjų pirkimų procedūras rangovams parinkti.

„Objektų eilės sąrašui sudaryti administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta komisija, ir joje dirbo du tarybos nariai“, – teigė S. Jazbutienė.

Kaimiškoms seniūnijoms – 35 proc. lėšų

Taigi sprendimo projekte buvo numatyta 35 procentus Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirti rajono kaimiškųjų seniūnijų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms taisyti; 11 procentų – Kretingos miesto seniūnijos, 2 procentus – Salantų miesto seniūnijos.

Objektų sąraše taip pat numatyti rekonstravimo darbai Kretingos mieste – Rotušės a. ir Vilniaus g., Savanorių g., Minijos g., Klaipėdos g., Teresiečių g., F. Janušio g. (nuo sankryžos su Žemaičių g. iki sankryžos su Laisvės g.); Kretingos rajone – Vilties g. (Padvarių k.), o taip pat – Kretingos mieste esančios Parko g. (iki Bajorų g., Padvarių k.) remonto darbai su projektavimu; Panevėžio g. kapitalinio remonto darbai su projektavimu.

Lėšų planuojama skirti ir projektams parengti – Melioratorių ir Vytauto g. sankryžos rekonstravimo į žiedą; Vytauto g. ruožo nuo Melioratorių g. iki magistralinio kelio A11 rekonstrukcijai; Nidos g. rekonstrukcijai.

Objektų sąraše numatytas pėsčiųjų perėjų kryptinio apšvietimo įrengimas Kretingos mieste ir rajone; inžinerinės paslaugos (remonto darbų techninė priežiūra ir kt.); techninės kelių inventorizacijos duomenų atnaujinimas, įtraukiant naujus kelius ir papildant duomenų bazę.

Siūlė įtraukti ir kitų gatvių

Sprendimo projektas prieš tarybos posėdį buvo pateiktas visuose komitetuose – ten pasigirdo siūlymas į sąrašą įtraukti ir J. Jablonskio g., nes joje vykdomi darbai persikels ir į kitus metus, jiems pabaigti dar gali prireikti lėšų.

Šį siūlymą palaikęs Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas LR liberalų sąjūdžio atstovas Vytautas Lukauskas pasiūlė sąrašą papildyti ir dar vienu objektu – Jokūbave esančia Žaliąja g. „Ji buvo šiais metais įtraukta, bet, neužtekus pinigų ar dėl kitų priežasčių, nebuvo remontuota. Žmonėms buvo suteikta viltis, o dabar į 2018 metus mes apskritai jos neįtraukiame“, – savo pasiūlymą argumentavo V. Lukauskas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Dalia Martišauskienė atkreipė dėmesį, kad Rubulių kaimo pagrindinė gatvė – Žalioji g. – yra labai duobėta ir purvina, o gyvenvietėje kuriasi jaunos šeimos. „Prašyčiau ją įtraukti į sąrašą“, – siūlė D. Martišauskienė.

Tačiau vicemerė Danutė Skruibienė išsakė pastebėjimą, kad rengiant metodiką buvo aptarta, kad seniūnijose vienais metais asfaltuojama viena didesnė gatvė, kitais metais – kita. „Šiais metais yra padaryta pora gatvių Vydmantuose, kitų metų Kelių priežiūros ir plėtros programos sąraše mes numatome Vilties g., kuri yra Kretingos seniūnijoje – tai gal tuo 2018 metams ir apsiribojame? O tada į 2019 metų sąrašą galėsime įtraukti Rubulių. Mes į tą sąrašą galime prisirašyti daug tų gatvių, bet ar būsime pajėgūs viską įvykdyti? Reikia galvoti realiai“, – kviesdama Rubulių kaime esančią Žaliąją gatvę atidėti, kalbėjo D. Skruibienė.

Gatvę pavadino anekdotu

Nepriklausomas kandidatas Darius Petreikis, pasidžiaugęs, kad gatvės jau asfaltuojamos „su protu“, t.y. nerengiant kapitalinio remonto projekto, o pasirūpinant bent jau padengti asfalto dangą, priminė Kretingsodžio kaime esančią Rožių g., pavadindamas ją anekdotu. „Tai yra nuostabūs šaligatviai, kurie baigia jau žole apželti, išasfaltuota pusė kelio ir geras penkmetis taip palikta. Mes žinome visi, kaip šita gatvė buvo asfaltuojama – ten vienam garbiam ponui jos reikėjo. Kaip ten bebūtų, reikėtų artimiausiu metu skirti lėšų – jų ten nereiktų ypač daug – ir užbaigti tos gatvės asfaltavimą ir nejuokinti žmonių“, – kalbėjo D. Petreikis.

„Pasakysiu dėl Rožių g. asmeninę savo nuomonę – jeigu ji būtų buvusi teikta taip, kaip dabar visos gatvės yra teikiamos į sąrašus, vargu ar šiandien ir jos ta pusė būtų asfaltuota. Kadangi dėl šios gatvės buvo atliktas tam tikras lobizmas – pavardžių aš nevardinsiu – ir gautos tikslinės lėšos tai gatvei, tai ir padarėme tiek, kiek už tas lėšas galėjome padaryti. Toliau ji nebuvo remontuojama, ir didelis klaustukas, ar ji yra prioritetas, bet tegu tai taryba nuspręs“, – kalbėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

Posėdyje pateiktų pasiūlymų išklausęs Darbo partijos narys Vytautas Ročys kvietė kolegas susimąstyti ir posėdžio nepaversti „pageidavimo koncertu“.

„Yra seniūnijos, kurios sudeda gatvių prioritetus, yra komisija, kuri dar įvertina tas gatves, o čia prasideda tampymasis, kam už ką balsuoti ar nebalsuoti. Neturėtų taip būti“, – teigė V.Ročys.

Vis dėlto ir šįkart „pageidavimų koncerto“ praktika pasiteisino – tarybos nariai į sąrašą įtraukė J. Jablonskio g., Žaliąją g. Jokūbave ir Žaliąją g. Rubuliuose.

Rangovai spaudžiami, bet darbai vis dėlto vėluoja

Svarstant šį klausimą socialdemokratas Alvydas Jonaitis taip pat išsakė abejones, ar patvirtinus objektų eilę, vis vien nebus prarasta pinigų, nes rangovai ne visada laiku spėja pagal grafikus. „Kalbame apie Savanorių, Minijos gatves – čia juk rangovai jau parinkti. Savanorių g. buvome biudžetą pasitvirtinę ir pagal sutartį kovo mėnesį turi būti baigtas tas projektas – pagal kalendorinį grafiką darbai seniai jau turėjo būti vykdomi. Mes nuolaidžiaujam rangovui perkeldami tuos darbus į kitus metus“, – kalbėjo A. Jonaitis.

„Gerbiamieji, jūs taip kalbėdami apie rangovus, visada turėkite ir save omeny tuose darbuose, kur dirbate“, – replikavo rajono meras Juozas Mažeika. Vėliau, A. Jonaičio paprašytas patikslinti, kokių priekaištų jis turįs, meras kvietė nepriimti jo žodžių asmeniškai, nes niekam priekaištauti nenorėjęs.

Tačiau J.Mažeika turėjo pripažinti, kad žvyrkelių asfaltavimas stringa, ir tokia situacija yra visoje Lietuvoje. „Šiais metais mes taip pat vėluojame su visais žvyrkeliais dėl rangovų, kurie turi tiek objektų, kad nebepajėgia apžioti. Aš manau, kad yra ir dar viena priežastis – rangovai nebeturi, kas rimtai ir dirbąs, ko gero. Nevyksta rimti darbai Voveraičiai-Šukė kelyje, Budrių kelyje, vangiai pradėjome darbus ir čia, mieste. Savanorių g. taip pat su rangovu yra, švelniau pasakius, kaktomuša, ir kiek mes bespaudžiame, kol kas darbai nevyksta“, – kalbėjo J. Mažeika.

Merą papildęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis paaiškino, kad sutartis yra pasirašyta birželio 30 dieną ir pagal ją rangovas visus darbus kartu su projektavimu turi atlikti per 10 mėn., t.y. iki kitų metų balandžio mėn. Esant ekstremaliai situacijai terminas gali būti pratęstas 1 mėnesiui.

„Kad nespės iki balandžio mėnesio – jokių abejonių net nekyla, – pripažino P.Černeckis, kurio teigimu, dar nepradėjus darbų gatvėje, sunku ir nuspėti projekto pabaigtuves. – O dėl Minijos g. – rangovas nupirktas, sutartis pasirašyta, projektas rengiamas. Ir mes patys siūlėme Minijos g. šiais metais darbų nebepradėti, nes vis vien lėšų jai užbaigti neturėsime, o iš kitos pusės – kam išgriauti gatvę, jei jos negalime fiziškai užbaigti? Tai pavasarį, kai tik oro sąlygos leis, iš karto prasidės darbai.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas