Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 9 %
Naktį7°C debesuotumas 4 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Edita Motužytė džiaugėsi stipendija ir sakė dar nežinanti, kur ją išleis.

Vakar Klaipėdos valstybinėje kolegijoje su kilnia misija apsilankė Nacionalinio Kauno dramos aktorius Liubomiras Laucevičius – jis trims puikiai besimokančioms studentėms įteikė Antano Vizbaro stipendijas. Taip įprasminti savo tėvo Antano Vizbaro veiklą, kuomet jis Tiškevičių dvare Kretingoje dirbo ekonomu, sumanė jo dukra Aldona Look, šiuo metu gyvenanti Havajuose.

Šventinės ceremonijos metu, kuri buvo surengta Klaipėdos valstybinės kolegijos bibliotekoje, L. Laucevičius pasveikino tris studentes, kurios šįsyk už gerą mokymąsi paskatintos 150 JAV dolerių (apie 127 Eur) stipendijomis: Eriką Sorokiną, Editą Motužytę ir Sandrą Žilytę.

„Smagu, kad kažkas įvertina, paskatina eiti tolyn. Nors I kurse dėstytojas buvo užsiminęs apie šią stipendiją, bet mokydamasi specialiai nesiekiau būti ja apdovanota, galima sakyti, buvau ją pamiršusi. Taigi dabar stipendija man tapo malonia staigmena, – „Pajūrio naujienoms“ sakė finansus paskutiniame – trečiajame – kurse studijuojanti E. Motužytė, kuri mokytis į Klaipėdą atvyko iš Plungės. – Esu patenkinta studijomis, nes čia daug dėmesio skiriama praktikai. Mokytis man nesunku – ko gero, dėl to, kad tikrai esu savo vietoje.“

Vardinėmis stipendijomis apdovanotos studentės L. Laucevičiui įteikė po voką su padėkomis – jos bus perduotos A. Vizabaro paramos fondo steigėjai A. Look.

Gerai besimokantys studentai vardine A. Vizbaro stipendija paskatinami du kartus per metus, ir ši tradicija gyvuoja jau daugiau negu 20 metų – ji buvo teikiama ir tuomet, kai dar prie Tiškevičių dvaro Kretingoje veikė Aukštesnioji žemės ūkio mokykla.

Vardine Antano Vizbaro stipendija apdovanotos (priekyje iš kairės) Sandra Žilytė, Edita Motužytė ir Erika Sorokina su savo dėstytojomis ir stipendijas teikusiu aktoriumi Liubomiru Laucevičiumi.

„Kai Kretingoje šios mokyklos neliko, ji susijungė su Klaipėdos valstybine kolegija, savo seseriai Aldonai Look apie tai pranešiau. Pasiūliau jai ir alternatyvą – teikti stipendijas Kauno žemės ūkio akademijai, juolab kad pats gyvenu Kaune. Tačiau Aldona pasirinko Klaipėdos valstybinę kolegiją, nes ji vis tiek arčiau Tiškevičių dvaro, kur jos tėvas dirbo ekonomu, ir gimtųjų žemių – mat ji gimė Dimitrave“, – pasakojo L. Laucevičius, kuriam Aldona Look yra netikra sesuo – jie yra vienos motinos, tačiau turi skirtingus tėvus.

L. Laucevičius pasakojo, kad Aldona Look buvo jauniausia Vizbarų dukra ir ji turėjo dar brolį Joną ir seserį Verutę – šie jau išėję Anapilin. Pati A. Look skaičiuoja 93 metus ir gyvena Havajuose, kur, sukūrusi šeimą su kinu, užaugino 4 vaikus. A. Look su savo sutuoktiniu dirbo odontologais.

„Aldona buvo į Lietuvą atvykusi sovietmečiu, paskui dar kartą atvažiavo su visais keturiais vaikais, Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe – kad jiems parodytų savo gimtinę. Aldonos tėvas Antanas Vizbaras palaidotas Pakapės kaime, Šiaulių rajone, o mūsų mama – Klaipėdoje. Tad atvykęs čia įteikti stipendijų ir aš aplankau mamos kapą“, – pasakojo L. Laucevičius.

Jis pasakojo, kad iš A. Look nedaug teko girdėti apie gyvenimą Tiškevičių dvare, nes ji pati buvo jauno amžiaus, kai šeimą išblaškė karas. A. Vizbaro vaikai į Vakarus pasitraukė 1944 metais, užplūdus sovietų armijai.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje surengtoje parodoje, skirtoje A. Vizbarui atminti, pateikiama informacija, kad gimęs ir augęs tradiciniame Lietuvos kaime, savo agrokultūrinėmis pažiūromis jis buvo novatorius, palaikęs pramoninio ūkininkavimo idėją, paremtą žemės našumo ir žemdirbystės metodų bei įrankių modernizacija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas