Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 30 %
Naktį6°C debesuotumas 53 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antenos sukėlė emocijų bangas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-10-24

Antenų miškas ant vandens bokšto, Melioratorių gatvėje, o ir vienintelė „Mezon“ interneto antena ant daugiabučio stogo sukėlė nerimo ir pykčio bangas tarp kretingiškių. Vieniems neramu, ar didelė antenų koncentracija vienoje vietoje nekenkia sveikatai, o kitiems kaimynės antena neva trukdanti išvalyti kaminą.

Gerokai aukščiau už aplinkinių daugiabučių stogus iškylantis vandens bokštas su gausybe antenų neskleidžia žmogaus sveikatai pavojingos spinduliuotės.

Vandens ūkis nuomoja bokštą

Kretingiškis Viktoras Kemėšis per savo daugiabučio langą tvirtino ant vandens bokšto suskaičiavęs 12 antenų – tiek jų matąs pro langą iš tolo. „Bokšto apačioje – kažkokios stotelės. Norėčiau žinoti, kas yra tų antenų savininkai, ir ar Savivaldybė į biudžetą gauna už jas lėšų. Be to, labai neramu, kaip tokia antenų gausybė veikia aplinkinių daugiabučių gyventojų sveikatą“, – teiravosi skaitytojas.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius pavaduotojas Povilas Černeckis paaiškino, jog dešimtmetį nebenaudojamas vandens bokštas yra bendrovės „Kretingos vandenys“ nuosavybė, ir pati bendrovė sprendžia, kaip tikslingiau jį panaudoti.

Šios bendrovės vadovas Gediminas Valinevičius sakė, jog ant vandens bokšto yra įrengtos 3 mobiliojo ryšio operatorių, radijo ir televizijos centro bei interneto naudotojų antenos. „Visos įrengtos pagal sutartį, bendrovė iš operatorių kas mėnesį už nuomą iš viso gauna apie 1 tūks. eurų. Tai yra mūsų įmonės turtas, ir juo su Savivaldybe nesidalijame“, – teigė G. Valinevičius.

Jo žodžiais, vandens bokštas nustojo funkcionuoti ir stovi nebenaudojamas nuo to laiko, kai mieste buvo įrengti vandens gerinimo įrenginiai ir pastatyti antžeminiai rezervuarai.

Paklaustas, ar nekyla minčių panaudoti šią, ne mažiau už bažnyčios bokštą iš tolo matomą miesto citadelę vizualiniams tikslams, G. Valinevičius atsakė: „Mano žiniomis, Savivaldybė norėtų, kad bokštas tarnautų vizualinei Kretingos miesto reklamai, tam yra parengę projektą, tik nežinia, ar gaus lėšų jį įgyvendinti.“

Spinduliuotė – itin maža

Ar daugybė įvairaus ryšio operatorių antenų sankaupa gyvenamajame rajone nekenkia sveikatai, „Pajūrio naujienos“ teiravosi Kretingos rajono savivaldybės vyriausiosios gydytojos Vandos Verbutienės. „Kadangi antenos įrengtos gerokai aukščiau už daugiabučius namus, poveikio gyventojų sveikatai nėra“, – atsakė ji, patikindama, jog kas dveji metai yra atliekami kontroliniai spinduliuotės matavimai.

Šiuos matavimus atliekančio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Giedraitis paaiškino, jog bangos sklinda tame aukštyje, kur įrengtos antenos: atstumas nuo žemės ligi Kretingos vandens bokšto – dukart didesnis, negu ligi gretimų penkiaaukščių stogų.

„Norėtume nuraminti gyventojus: yra antenų stebėsenos planas, kuriame fiksuojamos spinduliuotės kryptys, surašomi protokolai. Matavimai atliekami gretimų daugiabučių viršutinių aukštų langų lygyje. Leistinos spinduliuotės normos yra 1 w į 1 kv. m. Kretingoje, ties vandens bokštu, spinduliuotė yra itin maža – vos 0,001-0,002 w į kv. m“, – patikino R. Giedraitis.

Jo žodžiais, Pasaulinė sveikatos organizacija, atlikusi tyrimus dėl antenų spinduliuotės, nepatvirtino, kad antenos turi poveikio sveikatai, skirtingai nuo besaikio mobiliųjų telefonų naudojimo.

Kai antena – „kabliukas“

Dupulčiuose, Kretingos g. Nr. 20, gyvenantys Virginijos ir Vidmanto Garjonių šeima piktinasi, kad viršum jų daugiabučio iškelta nebenaudojama „Mezon“ interneto antena trukdanti išvalyti kaminą.

„Artėja žiema, kaminkrėtys neapsiima valyti kamino. Antena priklauso viršum mūsų gyvenančiai kaimynei Vilmai Vaičekauskienei. Prašėme jos, kad nuimtų, bet geruoju nesusišnekame. Be to, nedavėme jai sutikimo, kad pasikabintų tą anteną. Seniūnija žino problemą, bet nereaguoja, o „Mezon“ atstovai pasakė, kad patys neturi teisės nukabinti anteną“, – užsukę į redakciją kalbėjo sutuoktiniai.

„Mezon“ klientų aptarnavimo skyriaus vadybininkas Andrejus Ripinskij paaiškino, jog antena viršum daugiabučio Kretingos g. Nr. 20 priklauso V. Vaičekauskienei, prie jos nėra prisijungę kiti vartotojai. Antena nebenaudojama, sutartis dėl interneto ryšio nutraukta 2012 m. Už įrangą savininkė yra sumokėjusi, ir antena yra jos nuosavybė.

V. Vaičekauskienė neslėpė, jog antenos nebenaudoja, tačiau ji įrengta aukštai – ant stulpo viršum stogo. „Pati negaliu užlipti. Antena niekam iš kaimynų, išskyrus Garjonių šeimą, netrukdo. Nebežino, kaip man beįkąsti – nė vandens per savo butą iš apačios neleido įsivesti“, – neslėpė moteris.

Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas sakė gerai žinąs apie nesutarimus ir patikino, jog pasiųsiąs seniūnijos darbuotoją nukelti anteną: „Tačiau antena yra tik „kabliukas“, nes Garjoniai yra gana konfliktiški žmonės“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas