Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 56 %
Naktį-5°C debesuotumas 27 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kristale“ garsina Kretingos vardą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-10-17
Kretingos kultūros centro mišrus choras „Kristale“ džiaugiasi galėdamas garsinti Kretingos vardą sostinėje ir visoje šalyje.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono kultūros centro mišrus choras „Kristale“ dalyvavo geriausių Lietuvos nacionalinio kultūros centro surengtame suaugusiųjų chorų konkurse, įvykusiame Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. „100-balėje sistemoje surinkę 88,3 balo, užėmėme 16-tą vietą. Tai yra pats aukščiausias pasiekimas per 5-erių metų mūsų choro gyvavimo periodą“, – džiaugėsi choro „Kristale“ vadovė Kristina Rimienė.

Į šį konkursą, tikino K. Rimienė, kretingiškių choras pateko, pirmajame šio konkurso etape laimėjęs I laipsnio diplomą, ir varžėsi su 38 pačiais geriausias šalies chorais.

„Mums buvo didžiulė garbė ir pripažinimas jau tai, kad patekome į II etapą ir galėjome dalyvauti finaliniame konkurse kartu su profesionaliais valstybiniais chorais. Todėl ir išvykome itin gerai nusiteikę, nes žinojome, kad jau vien dalyvaudami garsinsime Kretingos vardą. Kitų rajonų kultūros centrų chorai nė nesiryžta dalyvauti šio konkurso atrankoje“, – neslėpė K. Rimienė.

Kretingiškiai finaliniame konkurse pasirodė pirmieji. „Jautėme euforiją dainuodami, o ypač – nulipę nuo scenos, nes komisija mums negailėjo gerų žodžių. Atlikėjus vertino tarptautinė komisija, kurioje dirbo latvių ir lenkų kompozitoriai. O jos narys kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas po to, kai atlikome jo sukurtą dainą „Tėvynė mūsų“, išgyrė, sakydamas, kad kretingiškiai dainuoja itin subtiliai ir emocingai“, – įspūdžiais pasidalijo choro vadovė.

Jos žodžiais, konkurse buvo privaloma sudainuoti po 4 dainas, – vienas kūrinys turėjo būti parinktas iš ateinančių metų Lietuvos dainų šventės, – kretingiškiai pasirinko Donato Zakaro „O kai saulutė tekėjo“. Kiti kūriniai privalėjo būti sukurti lietuvių kompozitorių po 2000-ųjų metų, – kretingiškiai dar sudainavo Gedimino Purlio dainą „Ruduo“ ir Juozo Naujalio „Vasaros naktys“.

Rezultatus kretingiškiai choristai sužinojo vėlų vakarą, po konkurso pakeliui į namus, nes apdovanojimus transliavo tiesiogiai per internetą: „Labai apsidžiaugėme sužinoję, kad patekome į geriausių Lietuvos chorų dvidešimtuką, nes mums 16-oji vieta yra labai aukštas įvertinimas. Su choristais juokaujame, kad po truputį artėjame prie Grand Prix“, – choro pasiekimais pasidžiaugė K. Rimienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas