Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antradienis buvo pirmoji oficiali Vydmantų seniūnijos seniūno Rimvydo Šakinio darbo diena. Ta proga naująjį vadovą pasveikino, sutarimo su kaimo žmonėmis palinkėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, šalia esančių švietimo ir kultūros įstaigų, bendruomenės centro atstovai. Daug metų iki tol vydmantiškių gerove rūpinęsis Antanas Gedminas savo įpėdiniui perdavė seniūnijos antspaudą.

Rimvydas Šakinis teigė, kad valstybės įstaiga turi tarnauti ir padėti žmogui, todėl jo kabineto durys bus atviros kiekvienam.

Svarbiausia bus žmogus

„Gavau gėlių, bet ilgiau pasėdėti prie kavos puodelio ir atšvęsti „inauguraciją“ nebuvo kada, – juokavo seniūnas. – Atžalyno gatvėje, buvusiose Vydmantų bendruomenės trijuose kabinetuose, kuriuose esame įsikūrę, yra stalai, tačiau trūksta kėdžių, spintų, švarinimo priemonių bei dar daug ko, tad skubėjau rūpintis.“

Vydmantų seniūnijai skirta 6,5 pareigybės. Be seniūno, čia dirbs dar vienas valstybės tarnautojas-specialistas. Į šį postą artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas. Kiti – socialinio darbo specialistas, socialinis darbuotojas, ūkvedys, eklektrikas, dirbsiantis 0,5 etato, valytojas ir žemės ūkio specialistas, dirbsiantys po 0,25 etato, – bus priimti pagal darbo sutartis. Seniūnija aptarnaus ne tik Vydmantų gyvenvietę, bet ir Kiauleikių, Pryšmančių, Vilimiškės, Parąžės, Liepynės kaimus.

„Komandos ėmiau dairytis, kai tik laimėjau konkursą. Jau radau tinkamą ūkvedį – Egidijų Pilibaitį. Smagu, kad jis vietinis žmogus, daug ką pažįsta ir žino “, – pasidžiaugė seniūnas.

Anksčiau R. Šakinis dirbo rajono Savivaldybėje Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos pavaduotoju, buvo atsakingas už vietinių kelių priežiūrą. Vydmantų seniūnijos vadovu tapo laimėjęs konkursą. Sprendimas dalyvauti jame, pasak Rimvydo, nustebino ir draugus, ir kolegas.

„Kai kurie klausė, kam man to reikia, ar verta lįsti ten, kur daugybė problemų, skundų, gyventojų nepasitenkinimo? O aš noriu išbandyti save, juolab kad man bendrauti patinka ir sekasi. Niekada nelaikiau ir nelaikau savęs viršininku, kuris į šalia esančius žiūri iš aukštai. Manau, kad valstybės įstaiga turi tarnauti ir padėti žmogui, tad mano durys bus atviros kiekvienam. Tegul ateina ir išsako tiesiai šviesiai, raštais rašinėtis tikrai nereikės“, – žadėjo R. Šakinis.

Mins Savivaldybės slenksčius

Seniūnas žino, kad didžiausios gyvenviečių problemos – nesuremontuotos gatvės, keliai. Žino ir tai, kad net pats geriausias seniūnijos šeimininkas bus bejėgis, jeigu šiems darbams negaus finansavimo, o biudžetas seniūnijoms skirstomas atsižvelgus į nustatytus kriterijus.

„Iš tų pinigų, kuriuos seniūnija gauna, kelius bus galima tik prižiūrėti – pažvyruoti, pagreideriuoti, protingai paskirsčius, gal dar kai kuriose vietose asfaltą atnaujinti. Tačiau, norint rimtesnio remonto ar naujai asfaltuoti, iš Savivaldybės lėšų turėsiu prašyti papildomai“, – dėstė R. Šakinis.

Jis įsitikinęs, kad išprašyti bus galima. Pavyzdžiui, Darbėnų, Kūlupėnų, Salantų seniūnijos pagal europinį projektą vietovių atnaujinimui ir taip gaus maždaug po 800 tūkstančių eurų, o didžiausia rajono gyvenvietė Vydmantai palikta prie paramos slenksčio, kadangi neatitiko nustatytų socialinių bei ekonominių kriterijų.

„Manau, į tai bus atsižvelgta – juk gyvenvietės nėra atskiros savivaldybės“, – svarstė R. Šakinis. Kartu su seniūnaičiais, kurie dar bus renkami, aktyviais bendruomenės nariais jis žadėjo nusistatyti prioritetus, parengti sąmatas ir, prieš rajono tarybai tvirtinant naująjį biudžetą, minti Savivaldybės slenksčius.

Šiuo metu daugiausiai nerimą kelia po lietaus tvinstantys laukai, melioracijos grioviai.

Ir sportininkas, ir menininkas, ir virėjas

Į darbą R. Šakinis važinėja iš Kretingsodžio, kuriame gyvena. Vydmantiškiams jis teigė jau prisistatęs per tradicinę jų kaimo šventę „Grilio pieva“, be to, buvo pakviestas dalyvauti bažnyčios projekto pristatyme. „Pastebėjau, kad kaimo bendruomenė – jauna, aktyvi, turi gerų idėjų, ir tai man labai patinka, galėsime dirbti kartu“, – neslėpė seniūnas.

Jam – 33-eji, yra baigęs Kauno technologijos universitetą, įgijęs inžinieriaus-mechaniko specialybę, statybos inžinerijos mokėsi Klaipėdos universitete, tačiau pastaruoju metu šias studijas pristabdė. Paklaustas apie pomėgius, išvardijo tris: sportas, psichologinės knygos ir maisto gaminimas.

„Man patinka po darbo prisipirkti produktų ir, grįžus namo, antrajai pusei ir sau ką nors skanaus pagaminti. Turbūt labiausiai sekasi čeburekai, nes Kretingoje gyvenantis tėvas kartais sekmadienį skambina, klausia, ar atvažiuosiu ir ar čeburekų šiandien bus?“ – juokėsi Rimvydas.

Jis atviravo daug keliaujantis dviračiu, o mėgstamiausia sporto šaka – fitnesas. Sporto klubo „Startas“ paragintas, pavasarį Rimvydas dalyvavo Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos projekte „Pasiruošk su mumis vasarai“ ir tarp 17-os dalyvių užėmė III vietą.

Dar vidurinės mokyklos laikais R. Šakinis gražiai piešė, vėliau tie piešiniai persikėlė ant žmogaus kūno. „Pirmąją tatuiruočių mašinėlę pasidariau pats. Studijų metais „aptatuiravau“ kone visus grupės draugus, o per vasaros atostogas, išvažiavęs padirbėti į Angliją arba į Airiją, iš tatuiruočių sykiais užsidirbdavau gerokai daugiau negu gaudavau už „juodus“ darbus, kuriuos turėdavau atlikti statybose arba restoranų virtuvėse “, – jaunatviškais prisiminimais pasidalijo jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas