Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Patikrino, kaip greitai geba mobilizuoti pajėgas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-09-15
Mobilizacijos pratybų rezultatus fiksavo Kretingos šaulių 305 kuopos vadas Gintautas Pogoželskas ir Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

„Visi susirinko per nustatytą laiką – vieną valandą. Taigi grėsmės atveju pagalbos sulauktume“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė, apibendrinusi trečiadienio popietę vykusias pratybas. Jų metu buvo tikrinama, kaip greitai geba mobilizuotis Lietuvos šaulių sąjungos ir Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

R. Beniušienė paaiškino, kad pratybos surengtos Lietuvos šaulių sąjungos Kretingos šaulių 305 kuopos bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kretingos skyriaus iniciatyva. „Mes bendradarbiaujame su šiomis organizacijomis, tad esame pakviesti stebėti ir vertinti pratybų rezultatus“, – teigė R. Beniušienė.

Pasak jos, pratybų vieta Kretingos Simono Daukanto progimnazija buvo pasirinkta neatsitiktinai – šis pastatas yra paskirtas kolektyvinei apsaugai ir jame, kilus ekstremaliai situacijai, kokiai nors grėsmei, teikiant pagalbą pabėgėliams, žmonės būtų laikinai apgyvendinti ilgesniam negu 24 val. laikotarpiui.

„Šiam tikslui buvo pasirinkta Simono Daukanto progimnazija, nes ji yra ne centre ir strategiškai geroje vietoje, atitiko visus teisės aktų keliamus reikalavimus. Jei čia reikėtų apgyvendinti žmones, iš klasių būtų išnešami suolai, o iš Padvarių socialinės globos namų bei Kretingos technologijos ir verslo mokyklos būtų atvežti čiužiniai, maitinimą tiektų „Kretingos maistas“. Ugdymo procesas progimnazijoje būtų nutraukiamas arba mokiniai būtų perkelti į kitas švietimo įstaigas – tai priklausytų nuo situacijos“, – paaiškino Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja R. Beniušienė ir vyriausiasis specialistas Algimantas Bendikas.

Kiti Kretingos mieste ir rajone esantys pastatai, kurie taip pat pažymėti kolektyvinės apsaugos ženklu, yra skirti laikinai pasislėpti – juose žmonės nuo užklupusio pavojaus galėtų glaustis trumpiau negu 24 val., ir ten apgyvendinimas bei maitinimas nebūtų organizuojamas.

Simono Daukanto progimnaziją perorganizuojant į laikino apgyvendinimo įstaigą ir būtų pasitelkiamos nevyriausybinės organizacijos – šauliai bei Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

Pirmieji į mobilizacijos vietą prisistatė jaunieji šauliai.

„Kilus ekstremaliai situacijai, mes būtume atsakingi už žmonių evakuaciją, apgyvendinimą, jų palydėjimą bei viešąją tvarką, apsaugą, o Raudonasis Kryžius žmonėms padėtų įsikurti“, – paaiškino Kretingos šaulių 305 kuopos vadas Gintautas Pogoželskas.

Pasak jo, panašios pratybos organizuojamos ne pirmą kartą – kiekvienas iškviestas organizacijos narys privalo į nurodytą vietą prisistatyti per valandą. Šios pareigos neįvykdžius 3 kartus, asmuo iš Šaulių sąjungos pašalinamas.

„Šįsyk iškvietėme apie 30 šaulių – jaunųjų ir suaugusiųjų“, – teigė G. Pogoželskas, pirmąjį į vietą atbėgusį Dovydą Jankauską pasitikęs praėjus 8 min. po iškvietimo. „Buvau centre ir bėgau visą kelią“, – sakė jaunasis šaulys D. Jankauskas.

Praėjus 17 min. nuo iškvietimo pasirodė dar 4 jaunieji šauliai, o netrukus jų susirinko ir visas būrys – kas bėgte, kas atvažiavo dviračiu. Paskutinieji į vietą susirinko suaugusieji šauliai – jie užtruko apie 40 min.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kretingos skyriaus sekretorė Roma Varnelienė teigė, kad šios organizacijos teisės aktuose nėra apibrėžta, per kokį konkretų laiką savanoriai privalo prisistatyti į vietą – svarbiausia tai padaryti kuo greičiau.

Per pratybas pirmoji – per 14 min. – į Simono Daukanto progimnaziją atbėgo Agnė Dubinskaitė. „Iš pradžių nesupratau, kas vyksta, bet paskui susiorientavau, kad pareiga šaukia, ir labai staigiai susiruošiau, – sakė A. Dubinskaitė, kuri spėjo apsirengti ir Raudonojo Kryžiaus savanorės aprangą. – Juk turime kažkaip išsiskirti, kad žmonės žinotų, į ką gali kreiptis pagalbos.“

Mergina teigė Raudonajam Kryžiui priklausanti trečius metus ir esanti labai patenkinta, kad čia galėjo įgyvendinti svajonę savanoriauti, įgyti naujų žinių ir paįvairinti savo kasdienybę.

R. Beniušienė, paklausta, ką turėtų daryti kitiems gyventojams grėsmės atveju, paaiškino, jog išgirdus gaisrinę sireną, reiktų įsijungti radiją ar televizorių ir išklausyti informaciją, kas nutiko, bei rekomendacijas, kaip toliau elgtis. Tie, kurie savo mobiliojo ryšio telefonuose yra nustatę korinio ryšio paslaugą, automatiškai gautų gyventojų perspėjimo ir informavimo pranešimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas