Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Darbėnų paštininkai kovoja už savo teises

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Problema
  • 2007-06-29

Darbėnų pašto darbuotojus papiktino bendrovės „Lietuvos paštas“ sprendimas, jog nuo liepos 1 dienos reikės dirbti ir pirmadieniais. Visi Darbėnų pašto darbuotojai parašė pareiškimus, kuriuose nurodė nesutinkantys dirbti šešias dienas per savaitę. Priešingu atveju jie visi išeisiantys iš darbo.

Ar beliks dirbančių Darbėnų pašte...

Į Darbėnų paštą atvykęs Klaipėdos apskrities centrinio pašto direktorius Jonas Tarvydas susitiko su pašto darbuotojais. Po susitikimo, į kurį žurnalistai nebuvo įleisti, direktoriaus pasiteiravus, apie ką kalbėjo ir ko pageidavo pašto darbuotojai, jis teigė neturįs teisės pasakoti ir patarė kreiptis į “Lietuvos pašto” spaudos atstovą.

Žinant, jog Lietuvos ryšių darbuotojų profesinė sąjunga Susisiekimo ministerijai įteikė 1118 Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių centrinių paštų darbuotojų, reikalaujančių atšaukti ketinimą šiose apskrityse įvesti šešių dienų darbo savaitę, parašų, direktoriaus vizitas tapo aiškus.

Pasak Darbėnų pašto darbuotojų, dirbant šešias dienas per savaitę nebelieka laisvo laiko.

- Kada nuvykti pas gydytoją, susitvarkyti asmeninius reikalus? Sekmadienį – įstaigos nedirba. Esame moterys, ir namuose dar turime įvairiausių darbų, - savo mintis dėstė pašto darbuotojos.

Dauguma jų dirba nevisu etatu, tačiau per paskirtą laiką nespėja išnešioti spaudą, ir ne todėl, kad yra nevykėlės ar neturi darbo patirties, o dėl didelio krūvio.

Pasak vienos pašnekovės, ji pašte dirba jau 26 metus ir tikrai turi darbo patirties.

Anot laiškanešių, ne taip lengva ir paprasta pliaupiant lietui ar spiginant šalčiui, su sunkiu - per 10 ir daugiau kilogramų sveriančiu - krepšiu, o neretai ir dviem, nukulniuoti 30 kilometrų.

Laiškanešių darbo pradžia priklauso ne nuo jų pačių, o nuo to, kada į paštą pristatoma spauda. Jei spauda atvežama vėliau, išnešiojusios spaudą į namus laiškanešės grįžta vėliau. Vasarą moterys gali važiuoti dviračiais, tačiau žiemą tai daryti draudžiama, o ir važiuoti per pusnis neįmanoma.

Dar viena problema - šunys. Laiškanešės nuo jų niekaip neapsaugotos. Tikriausiai nerasi laiškininko, kurio nebūtų išgąsdinęs ar įkandęs šuo. Viena pašnekovė teigė, jog po rotveilerio užpuolimo, ji iki šiolei negali atsipeikėti. Tačiau niekam nerūpi moterų išgąstis ar šunų suplėšyti rūbai.

Nors darbuotojos apie atlyginimus nelinkusios kalbėti, tačiau aišku, kad dirbdamos nevisu etatu, jos negauna ir minimumo. Ar moterims išėjus iš darbo, atsirastų daug norinčių už 500 Lt per mėnesį lodyti kaimo šunis?

Pašto darbuotojos su baime prasitarė, kad atvykus viršininkui buvo nuspręsta, jog liepos mėnesį jos dirbs pirmadieniais, mokant kaip už švenčių dieną. Turėtų atsirasti ir vienas naujas darbuotojas. Jo atsiradimas leistų moterims be sekmadienio turėti dar vieną išeiginę.

Sutiktų darbėniškių pasiteiravus, ar norėtų, kad paštas dirbtų ir pirmadieniais, žmonės sakė, jog nematantys reikalo. Tačiau visi teigė, kad paštuose pasigenda banko paslaugų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas